OGÓREK MEKSYKAŃSKI CUCAMELON MYSI -od mojepomidory

OGÓREK MEKSYKAŃSKI CUCAMELON MYSI -od mojepomidory

NAJMNIEJSZY KORNISZON ŚWIATA

Ogórek meksykański – silne warzywo antywirusowe

Melothria scabra

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt nasion miniaturowej odmiany ogórka meksykańskiego, który idealnie nadaje się na korniszona.

Ogórek meksykański (Melothria scabra)  – najmniejszy korniszon o cennych właściwościach, znany również jako mysi melon, mini arbuz i cucamelon.

Jest to tropikalna odmiana ogórka jadalnego botanicznego z Meksyku. W Polsce jest uprawiany w taki sam sposób, jak ogórek gruntowy. Może być prowadzony przy kratownicy, pergoli, tyczkach. Roślina ładnie się krzewi i jest niezwykle plenna do przymrozków.

Owoce owalne, wielkości owocu winogrona, miąższ orzeźwiający, z nutą limonki, soczysty i chrupiący.

Owoce są pełne witamin i minerałów, przeciwutleniaczy i błonnika, mają niską kaloryczność. Pomagają organizmowi zwalczyć wiele chorób wirusowych, chorób serca, zmniejszają ryzyko udaru mózgu i nowotworów, a tym samym przedłużają młodość naszych komórek, tkanek i narządów.

Większość cennych składników ogórka meksykańskiego znajduje się nie w miąższu, lecz w skórce. Skórka przypomina swym wybarwieniem arbuza.

Ogórek meksykański jest doskonały do marynowania (mini korniszonki)  oraz na pikle meksykańskie.

Nasiona najlepiej wysiewać w skrzynce rozsadnikowej do końca kwietnia. Temp. w pomieszczeniu min. 21 st. Na miejsce stałe wysadzamy je po majowych przymrozkach i uprzednim zahartowaniu.

Odmiana do gruntu i pod osłony.

1 opakowanie = minimum 10 szt. nasion kolekcjonerskich

 

Oferowane przez nas nasiona pomidorów, papryk i innych warzyw są nasionami kolekcjonerskimi, dedykowanymi dla kolekcjonerów i przeznaczonymi do celów kolekcjonerskich.  Nasiona zostały pozyskane z własnych owoców, z  naszych hobbystycznych upraw amatorskich i w rozumieniu ustawy nie stanowią kwalifikowanego materiału nasiennego i nie są przeznaczone dla podmiotów profesjonalnych.

 

Specyficzne kody