AKSAMITKA ELIZABETH

5,00 zł
5-8 dni

AKSAMITKA ELIZABETH - PIĘKNA KARŁOWA ODMIANA

Ilość

100% bezpieczne płatności

AKSAMITKA NISKA ELIZABETH

Tagetes tennulifolia

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw ok. 1 gr. nasion przepięknej, oryginalnej odmiany aksamitki niskiej o wyjątkowych kwiatach.

Aksamitka rozpierzchła Elizabeth tworzy rozłożyste, poduszkowate kępki, silnie krzewiące się, które w pełni kwitnienia pokryte są bardzo licznie kwiatami. Osiąga wysokość ok. 20-30 cm wysokości.

Kwiaty o pojedynczych płatkach, duże, o średnicy 5-7 cm, o pięknym brzoskwiniowo-karmazynowym kolorze płatków, z wyraźnie zaznaczonym żółtym marginesem.

Zakwitają w czerwcu  i kwitną nieprzerwanie do pierwszych przymrozków.

Odmiana idealna na rabaty, obwódki oraz na kwietniki.

Doskonale nadaje się również do obsadzania skrzynek na balkonach i tarasach.

Nasiona aksamitki wysiewa się w kwietniu pod osłonami lub w maju bezpośrednio na miejsce stałe. Rozsadę wyprodukowaną pod osłonami sadzi się na miejsce stałe w II połowie maja, w rozstawie 15 x 30 cm. Rośliny preferują stanowiska słoneczne i dobrze rosną praktycznie w każdym podłożu.

Aksamitka jest przez działkowców chętnie stosowana do obsadzania obrzeży grządek warzywnych, gdyż swoim zapachem zapobiega pojawianiu się mszycy oraz odstrasza nornice.

Jest to roślina łatwa w uprawie, a przy tym niezwykle dekoracyjna. Swoimi ciepłymi kolorami kwiatów wprowadzi do Twojego ogrodu słońce i optymizm.

Odporna na niesprzyjające warunki uprawy. Rośnie nawet na przysłowiowym kamieniu.

UWAGA – aksamitki zapachem liści skutecznie odpędzają mszyce, komary

Specyficzne kody