AKEBIA QUINATA ALBA BIAŁA

5,00 zł

AKEBIA QUINATA ALBA BIAŁA - NASIONA

Ilość

100% bezpieczne płatności

 

 

Akebia pięciolistkowa biała

Akebia quinata Alba

Zestaw 10 szt. nasion unikalnej odmiany pnącza wieloletniego, nie wymarzającego nawet podczas surowych zim.

Odmiana o półzimozielonych liściach, pachnących kwiatach i bardzo interesujących, dekoracyjnych owocach przypominających kształtem serdelki.

W okresie kwitnienia, całe pnącze pokryte jest pachnącymi, białymi kwiatami z ciemnym środkiem, co wygląda wręcz zjawiskowo.

Owoce pojawiają się we wrześniu i w październiku.

Pnącze to pochodzi z Azji i charakteryzuje się wyjątkowo intensywnym wzrostem, przyrasta ok. 1-2,5 metra rocznie.

Pnącze dorasta do 10 m wysokości.

Gałęzie Akebii są cienkie i elastyczne, owijają się one wokół podpór, dlatego dobrze jest podstawić jej np. ażurową kratownicę, wówczas prezentuje się bardzo atrakcyjne wizualnie.

Pochodzi z Chin, Korei i Japonii, gdzie jest rośliną leczniczą.

Zastosowanie:

Główne zastosowanie Akebii odsłonięte od wiatru ogrody przydomowe, balkony i tarasy. Można ją uprawiać w dużych pojemnikach. Ciekawą propozycją są także wiecznie zielone sufity z udziałem Akebii – wymaga to utworzenia wiszącej ażurowej konstrukcji w zacisznym i słonecznym miejscu, po którym Akebia mogłaby się wspiąć.

Warunki uprawy:

Roślina niewymagająca i odporna. Dobrze jest jednak młodsze rośliny okrywać na zimę – starsze radzą sobie już bez osłon. Aby uniknąć plątaniny pędów należy ciąć młode, tegoroczne pędy w czasie kwitnienia Akebii, tylko 1/3 długości pędów. Z powodu kwitnienia na starszych pędach, nie spowoduje to utraty atrakcyjnych kwiatów.

Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Gleba przeciętna, próchnicza i lekko kwaśna, przepuszczalna.

Akebia pięciolistkowa to niezwykle oryginalne i efektowne pnącze, rzadko spotykane w ogrodach. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniej rośliny do obsadzenia pergoli, zamiast tradycyjnych powojników czy wiciokrzewów, warto zainteresować się tą egzotyczną rośliną, która na pewno zwróci uwagę wszystkich.

 

Nasze odmiany są wolne od GMO

 

Specyficzne kody