SADZIEC CHOCOLATE Eupatorium

5,00 zł
2-5 dni
SADZIEC CHOCOLATE Eupatorium - NASIONA
Ilość

100% bezpieczne płatności

SADZIEC POMARSZCZONY "CHOCOLATE"

Eupatorium rugosum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw ponad 20 szt. nasion przepięknej odmiany sadźca pomarszczonego o czekoladowych, niemalże czarnych liściach.

Sadziec pomarszczony Chocolate wyróżnia się na tle innych odmian kontrastowymi ciemnymi, purpurowo-czekoladowymi liśćmi oraz bielą uroczych kwiatów.

Roślina tworzy gęste kępy, osiąga wysokość około 90-120 cm wysokości.

Bylina kwitnie obficie od lipca do września.

Purpurowo-czekoladowe kępy pokrywają się wówczas mnóstwem białych, puszystych kwiatów. Jasne baldachogrona cudownie prezentują się na tle ciemnego ulistnienia.

Sadziec jest byliną łatwą w uprawie.

Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste. Dobrze rośnie na glebach próchniczych, dobrze zdrenowanych o umiarkowanej wilgotności. Jest rośliną w pełni mrozoodporną, nie wymaga zabezpieczania na okres zimy.

Pięknie wygląda w ogrodach naturalistycznych oraz wokół zbiorników wodnych. Puszyste, śnieżnobiałe kwiatostany pięknie komponują się z roślinami o kontrastowej barwie. Jest idealny na tył granicy, tworząc tło dla innych, niższych bylin. Wyjątkowo prezentuje się posadzony jako pojedynczy okaz, jak i w większej grupie.

Sadziec Chocolate to unikatowa roślina o ogromnych walorach estetycznych, więc warto wybrać dla niej szczególnie wyeksponowane miejsce w ogrodzie.

 

Specyficzne kody