OGÓREK MEKSYKAŃSKI - NA SŁYNNE PIKLE MEKSYKAŃSKIE

OGÓREK MEKSYKAŃSKI - NA SŁYNNE PIKLE MEKSYKAŃSKIE

NAJMNIEJSZY KORNISZON ŚWIATA

Ogórek meksykański

Melothria scabra

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt nasion miniaturowej odmiany ogórka meksykańskiego, który idealnie nadaje się na korniszona.

Ogórek meksykański (Melothria scabra)– najmniejszy korniszon o cennych właściwościach, znany również jako mysi melon, mini arbuz i cucamelon.

Jest to tropikalna odmiana ogórka jadalnego botanicznego z Meksyku. W Polsce jest uprawiany w taki sam sposób, jak ogórek gruntowy. Może być prowadzony przy kratownicy, pergoli, tyczkach. Roślina ładnie się krzewi i jest niezwykle plenna do przymrozków.

Owoce owalne, wielkości owocu winogrona, miąższ orzeźwiający, z nutą limonki, soczyste i chrupiące. Są pełne witamin i minerałów, przeciwutleniaczy i błonnika, mają niską kaloryczność. Pomagają organizmowi zwalczyć wiele chorób, w tym chorób serca, ryzyko udaru mózgu i nowotworów, a tym samym przedłużyć młodość naszych komórek, tkanek i narządów.

Większość cennych składników ogórka meksykańskiego znajduje się nie w miąższu, lecz w skórce. Skórka przypomina swym wybarwieniem arbuza.

Ogórek meksykański jest doskonały do marynowania (mini korniszonki) oraz na pikle meksykańskie.

 

Specyficzne kody