PAPRYKA AJI CHARAPITA - całe owoce

4,50 zł
PAPRYKA AJI CHARAPITA - całe owoce
Ilość

UNIKALNE ODMIANY POMIDORÓW I PAPRYK !

GWARANTUJEMY CZYSTOŚĆ ODMIAN I DOZNANIA SMAKOWE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.

Jesteśmy ekologicznym gospodarstwem zajmującym się od ponad 17 lat uprawą warzywniczą, szczególnie pomidorów i papryk. W ekologiczny sposób pozyskujemy materiał nasienny, wolny od GMO.

Oferujemy ponad 400 unikalnych odmian pomidorów i 50 odmian papryk.

Żadnej z tych odmian nie znajdziesz w polskich sklepach, ale gwarantujemy, że z nami znajdziesz swoje pomidorowe ideały!

 

PAPRYKA AJI CHARAPITA

Capsicum chinese

Przedmiotem sprzedaży jest 1 szt. suszonego owocu z nasionami papryki uznanej za najdroższą na świecie z uwagi na rzadkość występowania i ograniczoną dostępność.

Pochodzi z Peru, gdzie nazywana jest „matką wszystkich chili”. Była znana i uprawiana już za czasów Inków.

Odmiana o owocach malutkich, okrągłych, typu tepin. Charakteryzuje się wyraźnym, owocowym smakiem, zaskakującym cytrusowym aromatem i ostrością podobną do odmiany cayenne.

Krzak osiągający ok. 70-90 cm wysokości charakteryzuje się imponującą plennością.

Odmiana jest wieloletnia i może być hodowana w donicach w uprawie całorocznej.

Idealna jako dodatek do salsy, sosów oraz wielu innych potraw z kurczaka, ryb i ryżu, co sprawia, że dania są nieodparcie smaczne z nutą tropikalnego akcentu.

Odmiana ta przynosi również wiele korzyści zdrowotnych. Zawartość kapsaicynoidy w owocach poprawia trawienie i krążenie, gdy są spożywane w ramach zrównoważonej diety.

Z uwagi na wysoką ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać w rękawiczkach.

Skala Scoville'a: 30.000 ~ 50.000 SHU

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok lub w lutym-marcu do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowanie następuje w przedziale 2-4 tygodni w temp. pomieszczenia 22-25 st. Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory 100 - 110 dni od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryczki wymagają wysokich temperatur aby dobrze owocowały. Rośliny można uprawiać w domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni lub w szklarni.

 

Smak i zapach pomidorów oraz papryk wyhodowanych na własnej działce jest niepowtarzalny i bezcenny.

Jak nie spróbujesz, wiele stracisz…

Wszystkie oferowane nasiona są wolne od modyfikacji genetycznych, nie są odmianami heterozyjnymi.

POLECAMY POMIDORY ZE WZGLĘDU NA BOGACTWO ANTYOKSYDANTÓW !!!

Antyoksydanty zawarte w owocach i warzywach chronią każdego z nas przed ryzykiem zachorowania na nowotwory, choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby stawów, zaćmę. Podnoszą ogólną odporność organizmu na zakażenia i infekcje, łagodzą przebieg wielu chorób.

Na innych aukcjach znajdziesz wiele odmian: od bardzo starych, zapomnianych, do tych najnowszych, pomidory białe, żółte, czerwone, różowe, pomarańczowe, brązowe, fioletowe, czarne, wielokolorowe (pełna gama kolorystyczna), pomidory z Rosji, pomidory giganty oraz koktajlowe, przecierowe, wysoko rosnące, karłowe, doniczkowe itp., itd.

Przy zamówieniu na kwotę powyżej 50 zł - dołączymy dodatkowy zestaw nasion pomidora wybrany przez nasz sklep.

Przy zakupie powyżej 200 zł - DOSTAWA GRATIS

 
 

Specyficzne kody