PAPRYKA FILIUS BLUE CHILI

4,50 zł
PAPRYKA FILIUS BLUE CHILI
Ilość

UNIKALNE ODMIANY POMIDORÓW I PAPRYK !

GWARANTUJEMY CZYSTOŚĆ ODMIAN I DOZNANIA SMAKOWE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.

Jesteśmy gospodarstwem rolnym zajmującym się od ponad 18 lat ekologiczną uprawą warzywniczą, szczególnie pomidorów i papryk. W ekologiczny sposób pozyskujemy materiał nasienny, wolny od GMO.

Oferujemy ponad 500 unikalnych odmian pomidorów i 100 odmian papryk.

Żadnej z tych odmian nie znajdziesz w polskich sklepach, ale gwarantujemy, że z nami znajdziesz swoje pomidorowe ideały!

 

PAPRYKA FILIUS BLUE CHILI

Capsicum annuum

Przedmiotem sprzedaży jest 10 szt. nasion jednej z najpiękniejszych papryk ozdobnych i jadalnych pochodzącej z Meksyku. Uważana jest za jedną z najbardziej ozdobnych jadalnych chili. A smakuje równie dobrze, jak wygląda.

Owoce piękne, jajowate, o głębokim fioletowo-niebieskim kolorze, który w miarę dojrzewania przechodzi w czerwień.

Chilli Filius Blue są niezwykłe, ponieważ po dojrzeniu tracą ostrość. Gdy są młode, mają bardzo dużą ostrość (od 40 000 do 50 000 jednostek w skali Scoville), w pełni dojrzałe stają się zaskakująco łagodne w smaku.

Krzak osiąga wysokość około 50 do 60 cm i ma ciemnofioletowe odcienie na liściach i wytwarza piękne pionowe, ciemnofioletowo-niebieskie owoce. Tak egzotyczny wygląd sprawia, że są chętnie uprawiane jako rośliny ozdobne w pojemnikach i donicach.

Idealna do pikantnych sals i sosów.

Z uwagi na wysoką ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać w rękawiczkach.

Skala Scoville'a: 40.000 ~ 58.000 SHU

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok lub w lutym-marcu do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowanie następuje w przedziale 2-4 tygodni w temp. pomieszczenia 22-25 st. Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory 100 - 110 dni od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryczki wymagają wysokich temperatur aby dobrze owocowały. Rośliny można uprawiać w domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni lub w szklarni.

 

Smak i zapach pomidorów oraz papryk wyhodowanych na własnej działce jest niepowtarzalny i bezcenny.

Jak nie spróbujesz, wiele stracisz…

Wszystkie oferowane nasiona są wolne od modyfikacji genetycznych, nie są odmianami heterozyjnymi.

POLECAMY POMIDORY ZE WZGLĘDU NA BOGACTWO ANTYOKSYDANTÓW !!!

Antyoksydanty zawarte w owocach i warzywach chronią każdego z nas przed ryzykiem zachorowania na nowotwory, choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby stawów, zaćmę. Podnoszą ogólną odporność organizmu na zakażenia i infekcje, łagodzą przebieg wielu chorób.

Na innych aukcjach znajdziesz wiele odmian: od bardzo starych, zapomnianych, do tych najnowszych, pomidory białe, żółte, czerwone, różowe, pomarańczowe, brązowe, fioletowe, czarne, wielokolorowe (pełna gama kolorystyczna), pomidory z Rosji, pomidory giganty oraz koktajlowe, przecierowe, wysoko rosnące, karłowe, doniczkowe itp., itd.

Przy zamówieniu na kwotę powyżej 50 zł - dołączymy dodatkowy zestaw nasion pomidora wybrany przez nasz sklep.

Przy zakupie powyżej 200 zł - DOSTAWA GRATIS

 
 

Specyficzne kody