PAPRYKA BIQUINHO YELLOW

4,50 zł
PAPRYKA BIQUINHO YELLOW
Ilość

UNIKALNE ODMIANY POMIDORÓW I PAPRYK !

GWARANTUJEMY CZYSTOŚĆ ODMIAN I DOZNANIA SMAKOWE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.

Jesteśmy gospodarstwem rolnym zajmującym się od ponad 18 lat ekologiczną uprawą warzywniczą, szczególnie pomidorów i papryk. W ekologiczny sposób pozyskujemy materiał nasienny, wolny od GMO.

Oferujemy ponad 500 unikalnych odmian pomidorów i 100 odmian papryk.

Żadnej z tych odmian nie znajdziesz w polskich sklepach, ale gwarantujemy, że z nami znajdziesz swoje pomidorowe ideały!

 

PAPRYKA BIQUINHO YELLOW

Capsicum chinense

Przedmiotem sprzedaży jest 10 szt. nasion niesamowitej odmiany papryki pochodzącej z Brazylii ze stanu Minas Gerais i są nazywane "bee-kee-nyo", co oznacza "mały dziób" i odnosi się do małego spiczastego zakończenia owocu. Lokalnie nazywana jest "chupetinho"

Owoce tej odmiany mają niespotykany kształt, kojarzący się z dziobem ptaka lub też łzą. Biquinho występuje w dwóch odmianach: o czerwonych i żółtych owocach.

Smak owoców jest bardzo owocowy, nieco dymny i zaskakujący. Sam owoc nie osiąga wielkiego rozmiaru, bo jego długość stanowi ok. 1-2 cm.

Krzak dorasta do ok. 50 cm, może być uprawiany w donicach przez cały rok jako roślina dekoracyjna o jadalnych owocach.

Idealna odmiana do sosów, sałatek, marynowania, grillowania oraz jako dodatek do ogórków. A dzięki zawartości słodyczy i chrupiącej konsystencji sprawdzą się idealnie jako przekąska do jedzenia poza domem.

W Brazylii papryczki te marynuje się w roztworze octu, jak również są podawane jako dodatek do drinków.

Skala Scoville'a: 300 ~ 400 SHU

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok lub w lutym-marcu do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowanie następuje w przedziale 2-4 tygodni w temp. pomieszczenia 22-25 st. Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory 100 - 110 dni od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryczki wymagają wysokich temperatur aby dobrze owocowały. Rośliny można uprawiać w domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni lub w szklarni.

 

Smak i zapach pomidorów oraz papryk wyhodowanych na własnej działce jest niepowtarzalny i bezcenny.

Jak nie spróbujesz, wiele stracisz…

Wszystkie oferowane nasiona są wolne od modyfikacji genetycznych, nie są odmianami heterozyjnymi.

POLECAMY POMIDORY ZE WZGLĘDU NA BOGACTWO ANTYOKSYDANTÓW !!!

Antyoksydanty zawarte w owocach i warzywach chronią każdego z nas przed ryzykiem zachorowania na nowotwory, choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby stawów, zaćmę. Podnoszą ogólną odporność organizmu na zakażenia i infekcje, łagodzą przebieg wielu chorób.

Na innych aukcjach znajdziesz wiele odmian: od bardzo starych, zapomnianych, do tych najnowszych, pomidory białe, żółte, czerwone, różowe, pomarańczowe, brązowe, fioletowe, czarne, wielokolorowe (pełna gama kolorystyczna), pomidory z Rosji, pomidory giganty oraz koktajlowe, przecierowe, wysoko rosnące, karłowe, doniczkowe itp., itd.

Przy zamówieniu na kwotę powyżej 50 zł - dołączymy dodatkowy zestaw nasion pomidora wybrany przez nasz sklep.

Przy zakupie powyżej 200 zł - DOSTAWA GRATIS

 
 

Specyficzne kody