PAPRYKA HUNGARIAN BLACK CHILI

2,99 zł
PAPRYKA HUNGARIAN BLACK CHILI
Ilość

UNIKALNE ODMIANY POMIDORÓW I PAPRYK !

GWARANTUJEMY CZYSTOŚĆ ODMIAN I DOZNANIA SMAKOWE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.

Jesteśmy gospodarstwem rolnym zajmującym się od ponad 18 lat ekologiczną uprawą warzywniczą, szczególnie pomidorów i papryk. W ekologiczny sposób pozyskujemy materiał nasienny, wolny od GMO.

Oferujemy ponad 500 unikalnych odmian pomidorów i 100 odmian papryk.

Żadnej z tych odmian nie znajdziesz w polskich sklepach, ale gwarantujemy, że z nami znajdziesz swoje pomidorowe ideały!

 

PAPRYKA HUNGARIAN BLACK CHILI

Capsicum annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion ostrej papryki pochodzącej z miasta Kiskenfelegyhaza na Węgrzech.

Owoce kształtem są zbliżone do papryki jalapeño, o nieco grubszych ściankach, w pełni dojrzałości skórka owocu a barwy czarnej zmienia się w czerwony. Rosną w kształcie stożka z zaokrągloną końcówką. Owocuje po ok. 80 dniach od wysadzenia do gruntu. Miąższ przyjemnie ostry, intensywny i słodki.

Krzak wyróżnia się imponującą plennością, a przy tym jest bardzo dekoracyjny, w fazie kwitnienia kwiaty są purpurowe, później roślinę zdobią oryginalne owoce.

Idealna do świeżych potraw, jak salsa oraz innych potraw południowo-zachodnich.

Odmiana warta polecenia z uwagi na świetny smak i piękny wygląd.

Z uwagi na ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać w rękawiczkach.

Skala Scoville'a: 5.000 ~ 10.000 SHU

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok lub w lutym-marcu do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowanie następuje w przedziale 2-4 tygodni w temp. pomieszczenia 22-25 st. Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory 100 - 110 dni od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryczki wymagają wysokich temperatur aby dobrze owocowały. Rośliny można uprawiać w domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni lub w szklarni.

 

Smak i zapach pomidorów oraz papryk wyhodowanych na własnej działce jest niepowtarzalny i bezcenny.

Jak nie spróbujesz, wiele stracisz…

Wszystkie oferowane nasiona są wolne od modyfikacji genetycznych, nie są odmianami heterozyjnymi.

POLECAMY POMIDORY ZE WZGLĘDU NA BOGACTWO ANTYOKSYDANTÓW !!!

Antyoksydanty zawarte w owocach i warzywach chronią każdego z nas przed ryzykiem zachorowania na nowotwory, choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby stawów, zaćmę. Podnoszą ogólną odporność organizmu na zakażenia i infekcje, łagodzą przebieg wielu chorób.

Na innych aukcjach znajdziesz wiele odmian: od bardzo starych, zapomnianych, do tych najnowszych, pomidory białe, żółte, czerwone, różowe, pomarańczowe, brązowe, fioletowe, czarne, wielokolorowe (pełna gama kolorystyczna), pomidory z Rosji, pomidory giganty oraz koktajlowe, przecierowe, wysoko rosnące, karłowe, doniczkowe itp., itd.

Przy zamówieniu na kwotę powyżej 50 zł - dołączymy dodatkowy zestaw nasion pomidora wybrany przez nasz sklep.

Przy zakupie powyżej 200 zł - DOSTAWA GRATIS

 
 

Specyficzne kody