PAPRYKA JALAPENO BROWN

6,00 zł
5-8 dni

Papryka Jalapeno Brown

Ilość

100% bezpieczne płatności

PAPRYKA JALAPENO BROWN

Capsicum Annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion kolekcjonerskich papryki ostrej jalapeno, odmiany, która została opracowana przez hodowcę Petera Merle mieszkającego na Wyspach Kanaryjskich.  Stanowią najprawdopodobniej krzyżówkę Jalapeno i papryki typu Antho czy Mulato.       

Krzak bezproblemowy w uprawie, dobrze owocuje niezależnie od warunków pogodowych.

Owoce o pięknej, czekoladowej skórce mają dymny, słodki smak z łagodną ostrością. Owoce osiągają ok. 10 cm długości. 

Odmiana idealna do  sporządzenia sosów, do pieczenia, farszy, grillowania.  

Z uwagi na ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasion kolekcjonerskichach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

Skala (1-10):     3+

Skala Scoville'a:        ~ 5.000 – 25.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody