PAPRYKA JALAPENO MULTICOLOR

Papryka Jalapeno Multicolor

Ilość

100% bezpieczne płatności

PAPRYKA JALAPENO MULTICOLOR

Capsicum Annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion kolekcjonerskich nowej odmiany papryki Jalapeno, która tak naprawdę oprócz nazwy ma niewiele wspólnego z tą odmianą. 

Krzak o kompaktowej budowie, na którym owoce gdy dojrzewają przybierają wiele kolorów, od bieli, poprzez barwę żółtą, pomarańczową do żywej czerwieni i purpury.

Odmiana idealna do sałatek, sals, marynat.

Bardzo dekoracyjna odmiana do uprawy w donicach. 

Z uwagi na ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasion kolekcjonerskichach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

Skala (1-10):     6+

Skala Scoville'a:        ~ 10.000 – 30.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru. 

Specyficzne kody