PAPRYKA KINIZSI

Papryka Kinizsi

Ilość

100% bezpieczne płatności

PAPRYKA KINIZSI

Capsicum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion kolekcjonerskich papryki półostrej  chili  pochodzącej z Węgier.       

Krzak średnio wysoki, zwarty, odporny na choroby. Owocuje po ok. 75 dniach od wysadzenia na stałe miejsce.

Owoce o wadze 40-50 g., wyglądem przypominają owoc jabłka, wyróżniają się grubymi ściankami. W początkowej fazie dojrzewania mają piękny złoty kolor skórki, która  następnie wybarwia się na czerwono. 

Odmiana godna polecenia z uwagi na bardzo przyjemny, intensywny paprykowy aromat. 

Odmiana idealna do  pieczenia, nadziewania i sałatek.

Z uwagi na ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasion kolekcjonerskichach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

Skala (1-10):     2+

Skala Scoville'a:        ~ 10.000 – 20.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody