PAPRYKA MASQUERADE ORNAMENT

Papryka Masquerade Ornament

Ilość

100% bezpieczne płatności

PAPRYKA MASQUERADE ORNAMENT

Capsicum annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion kolekcjonerskich papryki  jadalnej ozdobnej       

Krzak o imponującej wydajności, ozdobiony setką tęczowych owoców rosnących ku górze. Osiąga wysokość 30-45 cm. 

Owoce nie należą do dużych i zachwycają kolorami. Na jednym krzaku dojrzewają w jednym czasie owoce o wielu barwach: od zielonego, poprzez fioletowe, żółte, pomarańczowe, aż do czerwonego.

Odmiana idealna do  sporządzenia własnego pikantnego domowego sosu, dipów i przypraw.

Nadaje się do pojemników, doniczek, patio, wiszących koszy i małych ogrodów.

Z uwagi na ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasion kolekcjonerskichach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

 

Skala (1-10):     1+

Skala Scoville'a:        ~ 1.000 – 5.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody