PAPRYKA TRAKIJSKA SHIPKA

6,00 zł
5-8 dni

Papryka Trakijska Shipka

Ilość

100% bezpieczne płatności

PAPRYKA TRAKIJSKA SHIPKA

Capsicum Annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion kolekcjonerskich papryki  półostrej  pochodzącej z Bułgarii.      

Krzak o wysokości 80-100 cm,  owocuje po ok. 90 dniach od wysadzenia na miejsce stałe.

Owoce o wydłużonym kształcie, osiągające 10-12 cm, w początkowej fazie dojrzewania zielone, później skórka przebarwia się na czerwono. Ścianki grube, skórka miękka, smak bardzo przyjemny, owocowy. Nieco przypomina odmianę Jalapeno.

Z ostrością tej odmiany jest troszkę jak z ruletką, na końcu owocu ostrość jest niemalże niewyczuwalna, natomiast przy podstawie są wyjątkowo obdarzone kapsaicyną.

Odmiana idealna do sałatek, grillowania, marynowania i nadziewania.

Skala (1-10):     4+

Skala Scoville'a:        ~ 10.000 – 30.000

Z uwagi na ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasion kolekcjonerskichach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru. 

Specyficzne kody