PAPRYKA JALAPENO PURPLE (FIOLETOWE)

6,00 zł
2-5 dni

PAPRYKA JALAPENO PURPLE - FIOLETOWE

Ilość

100% bezpieczne płatności

PAPRYKA JALAPENO FIOLETOWE

Capsicum Annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion kolekcjonerskich papryki  ostrej. Ta odmiana jest ozdobną i drobniejszą wersją typowej odmiany Jalapeno. Pochodzi z Meksyku, a dokładnie z meksykańskiego miasta Jalapa. W Meksyku nazywają tę odmianę Jalapeno Cuaresmenos.

Krzak o dobrej wydajności, wysoki, osiągający ok. 50-60 cm. 

Owoce o stożkowym kształcie, zwężającym się do zaokrąglonego końca. Skórka jest gładka, napięta i błyszcząca, początkowo jest ciemnozielona, w miarę dojrzewania zmienia się na fioletowy, aż do ciemnofioletowego, który ostatecznie zmienia kolor na ciemnoczerwony. Często na jednym krzaku występują wszystkie trzy kolory owoców jednocześnie, co podnosi atrakcyjność odmiany.

Miąższ smakuje identycznie, jak typowej odmiany Jalapeno. Jest kruchy, jasnozielony, o subtelnie słodkim smaku zmieszanym z łagodnym do umiarkowanym poziomem aromatu. 

Odmiana idealna do  sałatek, konserwowania, marynowania. Idealnie sprawdzi się dodana na świeżo do salsy lub pokrojona w krążki na nachos. Bedzie również doskonałym uzupełnieniem zup, gulaszu i pizzy. Często nadziewane mięsem lub serem.

 

Skala (1-10):     2+

Skala Scoville'a:        ~ 2.500 – 8.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska słonecznego dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody