PAPRYKA HABANERO YUCATAN WHITE

6,50 zł
3-4 dni

PAPRYKA Habanero Yucatan White

Ilość

PAPRYKA Habanero Yucatan White

Capsicum Chinense

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki  ostrej pochodzącej z Meksyku, prawdopodobnie z półwyspu Jukatan, skąd wzięła swoją nazwę.

Krzak o dobrej plenności, obsypany owocami, niski, kompaktowy, osiągający do 20 cm wysokości.

Owoce w początkowej fazie dojrzewania zielone, a w pełni dojrzałości białe. Są niewielkie, mają wydłużony kształt łzy lub małego sopelka.

Miąższ bardzo wysokiej ostrości, zbliżony do rekordzistki z Księgi Rekordów Guinessa. 

Odmiana idealna do  sporządzenia meksykańskich sals, ostrych sosów i innych potraw.

Tę odmianę  można z powodzeniem uprawiać również w doniczce na parapecie w mieszkaniu przez cały rok.

 

Skala (1-10):     10++

Skala Scoville'a:        ~ 200.000 – 500.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska słonecznego dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody