PAPRYKA Basket of Fire
  • PAPRYKA Basket of Fire

PAPRYKA BASKET OF FIRE

6,50 zł
3-4 dni

PAPRYKA Basket of Fire 

Ilość

PAPRYKA Basket of Fire 

Capsicum Annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki  ostrej, ozdobnej i jadalnej. Jej nazwa w tłumaczeniu oznacza „kosz ognistej papryki”.

Krzak o bardzo dobrej wydajności, niski, osiągający do 20 cm wysokości. Cały obsypany owocami.

Owoce o bardzo smukłym kształcie, skierowane na krzaczku ku górze, o ognistym kolorze skórki. Ta kolorowa odmiana wyróżnia się bardzo licznymi owocami, które dojrzewają od głębokiego fioletu przez żółty i pomarańczowy do jasnego odcienia szkarłatnej czerwieni, tworząc bajeczną ekspozycję. 

Miąższ ostry, owocowy.

Odmiana idealna do  suszenia, jako dodatek ostrych sals, sosów. Doskonała do aromatyzowania różnorodnych potraw.

Odmiana ta wykazuje dobrą tolerancję na chłodną pogodę i owocuje na zewnątrz nieprzerwanie do późnej jesieni.

Może być uprawiana w gruncie, tunelu i donicach na tarasie. Dobry wybór do uprawy na parapet  oraz w pojemnikach. Idealna do wiszących koszy. Łatwa w uprawie. 

Skala (1-10):     2+

Skala Scoville'a:        ~ 60.000 – 80.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska słonecznego dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody