PAPRYKA CZARNA PERŁA BLACK PEARL

6,50 zł
PAPRYKA CZARNA PERŁA BLACK PEARL
Ilość

UNIKALNE ODMIANY POMIDORÓW I PAPRYK !

GWARANTUJEMY CZYSTOŚĆ ODMIAN I DOZNANIA SMAKOWE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.

Jesteśmy ekologicznym gospodarstwem zajmującym się od ponad 17 lat uprawą warzywniczą, szczególnie pomidorów i papryk. W ekologiczny sposób pozyskujemy materiał nasienny, wolny od GMO.

Oferujemy ponad 400 unikalnych odmian pomidorów i 50 odmian papryk.

Żadnej z tych odmian nie znajdziesz w polskich sklepach, ale gwarantujemy, że z nami znajdziesz swoje pomidorowe ideały!

 

PAPRYKA BLACK PEARL

Capsicum annuum

Przedmiotem aukcji jest zestaw 10 szt. nasion papryki ornamentowej

Krzak osiąga wysokość 40-50 cm, liście stanowią również ozdobę, mają ciemnofioletową barwę, aż do odcienia czarnego onyksu. Na czarny kolor liści wpływa ekspozycja rośliny na pełne słońce.

Owoce są maleńkie, zbliżone do odmiany tepin, o czarnej, błyszczącej skórce z połyskiem, niczym czarne perły. Charakteryzują się owocowo-ostrym smakiem i zawierają dużą ilość antocyjanów chroniących przez chorobami nowotworowymi.

W miarę dojrzewania zmieniają swą czerń w szkarłatną czerwień.

Jest niezwykle odporna na ataki wielu owadów i grzybów, a także wyróżnia się wysoką tolerancją na suszę.

Jest to oszałamiająca odmiana, która zdobyła wiele głównych nagród nasion w Europie i USA i jest pokusą dla oczu każdego entuzjasty.

Papryka jest obecnie wystawiana w amerykańskim National Arboretum w Waszyngtonie.

Z uwagi na bardzo wysoką ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać w rękawiczkach.

Skala (1-10): 8+

Skala Scoville'a: 10.000 ~ 30.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok lub w lutym-marcu do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni. Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory 100 - 110 dni od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryczki chilli wymagają wysokich temperatur aby dobrze owocowały. Rośliny można uprawiać w domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni lub w szklarni.

 

Smak i zapach pomidorów oraz papryk wyhodowanych na własnej działce jest niepowtarzalny i bezcenny.

Jak nie spróbujesz, wiele stracisz…

Wszystkie oferowane nasiona są wolne od modyfikacji genetycznych, nie są odmianami heterozyjnymi.

POLECAMY POMIDORY I PAPRYKI ZE WZGLĘDU NA BOGACTWO ANTYOKSYDANTÓW !!!

Antyoksydanty zawarte w owocach i warzywach chronią każdego z nas przed ryzykiem zachorowania na nowotwory, choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby stawów, zaćmę. Podnoszą ogólną odporność organizmu na zakażenia i infekcje, łagodzą przebieg wielu chorób.

Na innych aukcjach znajdziesz wiele odmian: od bardzo starych, zapomnianych, do tych najnowszych, pomidory białe, żółte, czerwone, różowe, pomarańczowe, brązowe, fioletowe, czarne, wielokolorowe (pełna gama kolorystyczna), pomidory z Rosji, pomidory giganty oraz koktajlowe, przecierowe, wysoko rosnące, karłowe, doniczkowe itp., itd.

 

Przy zamówieniu na kwotę powyżej 50 zł - dołączymy dodatkowy zestaw nasion pomidora wybrany przez nasz sklep.

Przy zakupie powyżej 200 zł - DOSTAWA GRATIS

 

Specyficzne kody