PAPRYKA HABANERO WHITE - WHITE BULLET

3,50 zł

PAPRYKA HABANERO WHITE - WHITE BULLET

Ilość

UNIKALNE ODMIANY POMIDORÓW I PAPRYK !

GWARANTUJEMY CZYSTOŚĆ ODMIAN I DOZNANIA SMAKOWE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.

Jesteśmy ekologicznym gospodarstwem zajmującym się od ponad 17 lat uprawą warzywniczą, szczególnie pomidorów i papryk. W ekologiczny sposób pozyskujemy materiał nasienny, wolny od GMO.

Oferujemy ponad 400 unikalnych odmian pomidorów i 50 odmian papryk.

Żadnej z tych odmian nie znajdziesz w polskich sklepach, ale gwarantujemy, że z nami znajdziesz swoje pomidorowe ideały!

 

PAPRYKA HABANERO WHITE

Capsicum chinese

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki ostrej z Peru zwanej również pod nazwami: Peruvian White Habanero, White Lightning, White Bullet.

Owoce zdecydowanie mniejsze od pozostałych odmian habanero, osiągają długość 1-2,5 cm, w kolorze biało-kremowym o wspaniałym owocowym lekko winnym aromacie połączonym z piekielną ostrością.

Krzak dorasta do 35-40 cm wysokości, a więc może być uprawiana również w donicach.

Wyróżnia się imponującą plennością pomimo karłowatego wzrostu (również w warunkach parapetowych !).

Idealna do dipów, białej salsy oraz do marynowania w białym occie winnym. Przez swoje małe rozmiary rewelacyjnie nadaje się do suszenia w całości dzięki czemu ususzony owoc zachowuje swój aromat znacznie dłużej.

 

Z uwagi na wysoką ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać w rękawiczkach.

Skala (1-10): 10+

Skala Scoville'a: 300.000 ~ 400.000 SHU

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok lub w lutym-marcu do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni. Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory 100 - 110 dni od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryczki chilli wymagają wysokich temperatur aby dobrze owocowały. Rośliny można uprawiać w domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni lub w szklarni.

 

Smak i zapach pomidorów oraz papryk wyhodowanych na własnej działce jest niepowtarzalny i bezcenny.

Jak nie spróbujesz, wiele stracisz…

Wszystkie oferowane nasiona są wolne od modyfikacji genetycznych, nie są odmianami heterozyjnymi.

POLECAMY POMIDORY I PAPRYKI ZE WZGLĘDU NA BOGACTWO ANTYOKSYDANTÓW !!!

Antyoksydanty zawarte w owocach i warzywach chronią każdego z nas przed ryzykiem zachorowania na nowotwory, choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby stawów, zaćmę. Podnoszą ogólną odporność organizmu na zakażenia i infekcje, łagodzą przebieg wielu chorób.

Na innych aukcjach znajdziesz wiele odmian: od bardzo starych, zapomnianych, do tych najnowszych, pomidory białe, żółte, czerwone, różowe, pomarańczowe, brązowe, fioletowe, czarne, wielokolorowe (pełna gama kolorystyczna), pomidory z Rosji, pomidory giganty oraz koktajlowe, przecierowe, wysoko rosnące, karłowe, doniczkowe itp., itd.

 

Przy zamówieniu na kwotę powyżej 50 zł - dołączymy dodatkowy zestaw nasion pomidora wybrany przez nasz sklep.

Przy zakupie powyżej 200 zł - DOSTAWA GRATIS

 

Specyficzne kody