PAPRYKA RED SAVINA HABANERO

6,50 zł
PAPRYKA RED SAVINA HABANERO
Ilość

UNIKALNE ODMIANY POMIDORÓW !

GWARANTUJEMY CZYSTOŚĆ ODMIAN I DOZNANIA SMAKOWE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.

Jesteśmy ekologicznym gospodarstwem zajmującym się od ponad 17 lat uprawą warzywniczą, szczególnie pomidorów i papryk. W ekologiczny sposób pozyskujemy materiał nasienny, wolny od GMO.

Oferujemy ponad 400 unikalnych odmian pomidorów i 50 odmian papryk.

Żadnej z tych odmian nie znajdziesz w polskich sklepach, ale gwarantujemy, że z nami znajdziesz swoje pomidorowe ideały!

 

PAPRYKA RED SAVINA HABANERO

Capsicum Chinese

Przedmiotem aukcji jest zestaw 10 szt. nasion papryki Red Savina Habanero.

Odmianę tę stworzył Frank Garcia z instytutu GNS Spices w Walnut w Californii. W 1994 roku papryka ta trafiła do Księgi Rekordów Guinessa jako najbardziej ostra na świecie. Wykorzystywana jest do produkcji gazu pieprzowego, używanego przez policję na całym świecie. Do roku 2007 Red Savina była uznawana za najostrzejszą paprykę na świecie według World Guinness Book of Records. W lutym 2007 r. została zastąpiona przez Bhut Jolokia. Z wynikiem 577 000 jednostek Scoville Red Savina jest dwukrotnie ostrzejsza od Habanero i 50 razy ostrzejsza od Jalapeno.

Krzak osiąga wysokość od 60 cm do 100 cm. W porównaniu z innymi paprykami ma szerokie liście i niepozorne zielone kwiaty.

Owoce są jednymi z najbardziej pikantnych i ostrych w smaku. Mają długość 2,5-6 cm i szerokość ok. 2,5 cm. Niedojrzałe owoce są zielone, dojrzałe przybierają czerwony kolor. W smaku przypominają morele, ale ze względu na wyjątkową ostrość nie nadają się do spożycia w surowym stanie.

Z uwagi na bardzo wysoką ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać w rękawiczkach.

Skala (1-10): 10+

Skala Scoville'a: 350.000 ~ 577.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok lub w lutym-marcu do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni. Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory 100 - 110 dni od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryczki chilli wymagają wysokich temperatur aby dobrze owocowały. Rośliny można uprawiać w domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni lub w szklarni.

 

Smak i zapach pomidorów oraz papryk wyhodowanych na własnej działce jest niepowtarzalny i bezcenny.

Jak nie spróbujesz, wiele stracisz…

Wszystkie oferowane nasiona są wolne od modyfikacji genetycznych, nie są odmianami heterozyjnymi.

POLECAMY POMIDORY ZE WZGLĘDU NA BOGACTWO ANTYOKSYDANTÓW !!!

Antyoksydanty zawarte w owocach i warzywach chronią każdego z nas przed ryzykiem zachorowania na nowotwory, choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby stawów, zaćmę. Podnoszą ogólną odporność organizmu na zakażenia i infekcje, łagodzą przebieg wielu chorób.

Na innych aukcjach znajdziesz wiele odmian: od bardzo starych, zapomnianych, do tych najnowszych, pomidory białe, żółte, czerwone, różowe, pomarańczowe, brązowe, fioletowe, czarne, wielokolorowe (pełna gama kolorystyczna), pomidory z Rosji, pomidory giganty oraz koktajlowe, przecierowe, wysoko rosnące, karłowe, doniczkowe itp., itd.

 

Przy zamówieniu na kwotę powyżej 50 zł - dołączymy dodatkowy zestaw nasion pomidora wybrany przez nasz sklep.

Przy zakupie powyżej 200 zł - DOSTAWA GRATIS

 

Specyficzne kody