PAPRYKA ROCOTO GUATEMALA ORANGE

6,50 zł
PAPRYKA ROCOTO GUATEMALA ORANGE
Ilość

UNIKALNE ODMIANY POMIDORÓW I PAPRYK !

GWARANTUJEMY CZYSTOŚĆ ODMIAN I DOZNANIA SMAKOWE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.

Jesteśmy ekologicznym gospodarstwem zajmującym się od ponad 17 lat uprawą warzywniczą, szczególnie pomidorów i papryk. W ekologiczny sposób pozyskujemy materiał nasienny, wolny od GMO.

Oferujemy ponad 400 unikalnych odmian pomidorów i 50 odmian papryk.

Żadnej z tych odmian nie znajdziesz w polskich sklepach, ale gwarantujemy, że z nami znajdziesz swoje pomidorowe ideały!

 

PAPRYKA ROCOTO GUATEMALA ORANGE

Capsicum Pubescens

Przedmiotem aukcji jest zestaw 5 szt. nasion długowiecznej papryki pochodzącej z Ameryki Południowej i Środkowej oraz z górzystych Andów.

Owoce koloru pomarańczowego wielkości średniego jabłka lub piłki golfowej. Miąższ bardzo soczysty i gruby o niezwykle aromatycznym zapachu i smaku, ostrym i owocowym jednocześnie.

Cechą najbardziej charakterystyczna tej odmiany są nasiona o czarnym zabarwieniu, które zawierają mnóstwo alkaloidów zapobiegających chorobom serca, witamin z grupy B i C, wykazują silne działanie antynowotworowe.

Krzak dorasta do 1 metra w pierwszym roku, a w kolejnym może osiągnąć nawet ponad 2 metry wysokości. Może być uprawiana jako roślina wieloletnia, a w odpowiednich warunkach dożywa ponad 10 lat. Odmiana ta toleruje niewielkie przymrozki.

Liście charakterystyczne dla tej odmiany są silnie owłosione.

Odmiana polecana do uprawy w chłodniejszym klimacie.

Jest jedną z najstarszych papryczek chilijskich i od tysiącleci kultywuje się ją w Boliwii i w Peru.

Idealna do wołowiny jako „Rocoto Relleno”, dodatek do zup, sosów typu Huacatay i past. Świetna na świeżą salsę.

Z uwagi na wysoką ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać w rękawiczkach.

Skala (1-10): 4+

Skala Scoville'a: 10.000 ~ 30.000 SHU

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok lub w lutym-marcu do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni. Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory 100 - 110 dni od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryczki chilli wymagają wysokich temperatur aby dobrze owocowały. Rośliny można uprawiać w domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni lub w szklarni.

 

Smak i zapach pomidorów oraz papryk wyhodowanych na własnej działce jest niepowtarzalny i bezcenny.

Jak nie spróbujesz, wiele stracisz…

Wszystkie oferowane nasiona są wolne od modyfikacji genetycznych, nie są odmianami heterozyjnymi.

POLECAMY POMIDORY ZE WZGLĘDU NA BOGACTWO ANTYOKSYDANTÓW !!!

Antyoksydanty zawarte w owocach i warzywach chronią każdego z nas przed ryzykiem zachorowania na nowotwory, choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby stawów, zaćmę. Podnoszą ogólną odporność organizmu na zakażenia i infekcje, łagodzą przebieg wielu chorób.

Na innych aukcjach znajdziesz wiele odmian: od bardzo starych, zapomnianych, do tych najnowszych, pomidory białe, żółte, czerwone, różowe, pomarańczowe, brązowe, fioletowe, czarne, wielokolorowe (pełna gama kolorystyczna), pomidory z Rosji, pomidory giganty oraz koktajlowe, przecierowe, wysoko rosnące, karłowe, doniczkowe itp., itd.

 

Przy zamówieniu na kwotę powyżej 50 zł - dołączymy dodatkowy zestaw nasion pomidora wybrany przez nasz sklep.

Przy zakupie powyżej 200 zł - DOSTAWA GRATIS

 

Specyficzne kody