PAPRYKA NORA

PAPRYKA NERO

Ilość

100% bezpieczne płatności

UNIKALNE ODMIANY POMIDORÓW I PAPRYK !

GWARANTUJEMY CZYSTOŚĆ ODMIAN I DOZNANIA SMAKOWE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.

Jesteśmy gospodarstwem rolnym zajmującym się od ponad 18 lat ekologiczną uprawą warzywniczą, szczególnie pomidorów i papryk. W ekologiczny sposób pozyskujemy materiał nasienny, wolny od GMO.

Oferujemy ponad 500 unikalnych odmian pomidorów i 100 odmian papryk.

 

PAPRYKA NORA

Capsicum annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion kolekcjonerskich papryki pochodzącej z Hiszpanii. Mówi się, że jest to jedna z papryczek, które Kolumb przywiózł z nowego świata i przekazał mnichom w klasztorze Yuste, którzy następnie podzielili się nimi ze swoimi braćmi ze zboru w La Nora w Murcji w Hiszpanii.

Obecnie głównym obszarem uprawy jest region Walencja. Tam głównie jest stosowany w formie suszonej do wytwarzania proszku o nazwie Pimenton. Daje potrawom bardzo czerwony kolor. Jest stosowany również do przyprawiania kiełbasek, dodawana do słynnej hiszpańskiej paelli i gotowania w sosie Romescu. Jej doskonały smak nadaje się również do wielu dań z ryżu.

W Hiszpanii słynie ze swojej wszechstronności - świeżej, smażonej, pieczonej, marynowanej, włożonej do salsy lub nadziewanej. Są często używane w daniach mięsnych, rybnych, soczewicy i warzywnych gulaszach dla dodania głębokości smaku.

Owoce są koloru krwistoczerwonego i mają zaokrąglony kształt serca. Ściany są bardzo mięsiste, a w smaku słodkie i soczyste. Owoce są bogate w witaminę C.

Krzak dorasta do 40-50 cm wysokości. Z uwagi na kompaktowy pokrój rośliny można ją hodować w dużych doniczkach i nie tracą swej produktywności.

Jeśli lubisz kuchnię hiszpańską i chcesz używać autentycznych składników, ta odmiana jest idealna.

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok lub w lutym-marcu do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowanie następuje w przedziale 2-4 tygodni w temp. pomieszczenia 22-25 st. Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory 100 - 110 dni od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryczki wymagają wysokich temperatur aby dobrze owocowały. Rośliny można uprawiać w domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni lub w szklarni.

 

Smak i zapach pomidorów oraz papryk wyhodowanych na własnej działce jest niepowtarzalny i bezcenny.

Jak nie spróbujesz, wiele stracisz…

Wszystkie oferowane nasion kolekcjonerskicha są wolne od modyfikacji genetycznych, nie są odmianami heterozyjnymi.

POLECAMY POMIDORY ZE WZGLĘDU NA BOGACTWO ANTYOKSYDANTÓW !!!

Antyoksydanty zawarte w owocach i warzywach chronią każdego z nas przed ryzykiem zachorowania na nowotwory, choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby stawów, zaćmę. Podnoszą ogólną odporność organizmu na zakażenia i infekcje, łagodzą przebieg wielu chorób.

Na innych aukcjach znajdziesz wiele odmian: od bardzo starych, zapomnianych, do tych najnowszych, pomidory białe, żółte, czerwone, różowe, pomarańczowe, brązowe, fioletowe, czarne, wielokolorowe (pełna gama kolorystyczna), pomidory z Rosji, pomidory giganty oraz koktajlowe, przecierowe, wysoko rosnące, karłowe, doniczkowe itp., itd.

Przy zamówieniu na kwotę powyżej 50 zł - dołączymy dodatkowy zestaw nasion kolekcjonerskich pomidora wybrany przez nasz sklep.

Przy zakupie powyżej 200 zł - DOSTAWA GRATIS

 
 

Specyficzne kody