POMIDOR DWARF BRANDYFRED

Pomidor Dwarf BrandyFred 

Pomidor Dwarf BrandyFred jest odmianą opracowaną w 2008 roku przez członków „ Dwarf Tomato Project ” i powstał z krzyżówki między „Dwarf Wild Fred” i „Brandywine”.

Owoce są gładkie i okrągłe, często lekko spłaszczone, osiągają wagę 300-500 gr. Skórka ciemnoróżowa z fioletowym odcieniem, miąższ pyszny, o dobrze wyważonym, intensywnym smaku.  

Dojrzewa po ok. 75 dniach.

Owoce nie mają skłonności do pęknięć.

Krzak silny, samokończący, karłowy, o grubych łodygach i ziemniaczanych liściach,  nie wymagający palikowania ani podpór. Dorasta do 80 cm wysokości.

Odmiana godna polecenia z uwagi na możliwość uprawy w donicach, pojemnikach bez podpór, a do tego plonuje imponująco.

Idealny do sałatek oraz do bezpośredniego spożycia.

Odmiana do donic, na patio, gruntu i pod osłony.

Dedykowany szczególnie dla tych, którzy nie posiadają ogrodu, działki i możliwa jest tylko uprawa balkonowa, czy na patio.

Dwarfy są rodziną pomidorów średnioowocowych i wielkowocowych, które nadają się do uprawy w donicach, pojemnikach, na balkonach i wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca.

W większości są to pomidory ustalone powtarzające cechy w kolejnych latach. 

Projekt Dwarf Tomato trwa od ponad 10 lat, a plantatorzy uczestniczą w nim na całym świecie. Celem projektu jest tworzenie pysznych pomidorów o różnych smakach i rozmiarach na kompaktowych, łatwych w uprawie,  karłowych pomidorach.

Wysokość dwarfów wynosi od 60 do 130 cm w zależności od wybranej odmiany. Liście są ciemnozielone, gęste, a łodyga gruba i krępa. Owoce wielu kształtów i rozmiarów o szerokiej gamie smaków: słodkiej, pikantnej, owocowej, a nawet delikatnie słonej, czyli każdy znajdzie coś dla siebie. 

Specyficzne kody