POMIDOR DWARF SEANIS YELLOW

POMIDOR DWARF SEANIS YELLOW

Ilość

100% bezpieczne płatności

Pomidor Dwarf Seanis Yellow jest odmianą opracowaną w latach 2006–2013 przez członków „ Dwarf Tomato Project ” i powstał z krzyżówki odmian „Budai Torpe” i „Cherokee Green” w Australii. Został wprowadzony w 2014 roku.

Owoce są średniej wielkości, często lekko spłaszczone, gładkie, osiągają wagę 100-210 gr. Skórka jasnożółta, a miąższ słomkowo-żółty, pyszny, soczysty o owocowym smaku.

Dojrzewa po ok. 65 dniach.

Owoce nie mają skłonności do pęknięć.

Krzak silny, samokończący, karłowy, o grubych łodygach i regularnych liściach, nie wymagający palikowania ani podpór. Dorasta do 80 cm wysokości.

Odmiana godna polecenia z uwagi na możliwość uprawy w donicach, pojemnikach bez podpór, a do tego plonuje imponująco.

Polecany do uprawy w regionach o krótkim sezonie wegetacyjnym.

Idealny do sałatek oraz do bezpośredniego spożycia.

Odmiana do donic, na patio, gruntu i pod osłony.

Dedykowany szczególnie dla tych, którzy nie posiadają ogrodu, działki i możliwa jest tylko balkonowa, czy na patio.

Dwarfy są rodziną pomidorów średnioowocowych i wielkowocowych, które nadają się do uprawy w donicach, pojemnikach, na balkonach i wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca.

W większości są to pomidory ustalone powtarzające cechy w kolejnych latach.

Projekt Dwarf Tomato trwa od ponad 10 lat, a plantatorzy uczestniczą w nim na całym świecie. Celem projektu jest tworzenie pysznych pomidorów o różnych smakach i rozmiarach na kompaktowych, łatwych w uprawie, karłowych pomidorach.

Wysokość dwarfów wynosi od 60 do 130 cm w zależności od wybranej odmiany. Liście są ciemnozielone, gęste, a łodyga gruba i krępa. Owoce wielu kształtów i rozmiarów o szerokiej gamie smaków: słodkiej, pikantnej, owocowej, a nawet delikatnie słonej, czyli każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Specyficzne kody