POMIDOR DWARF THONG

7,00 zł
5-8 dni

POMIDOR DWARF THONG

Ilość

100% bezpieczne płatności

Pomidor Dwarf Thong jest odmianą opracowaną w latach 2006–2012 przez członków „ Dwarf Tomato Project ”.

Owoce są gładkie i okrągłe, często lekko spłaszczone, osiągają wagę 80-100 gr. Skórka mahoniowo-fioletowa z metaliczno-zielonymi pionowymi pasami, miąższ w kolorze ciemnej wiśni, pyszny, bardzo aromatyczny, soczysty o dobrze wyważonym smaku z przyjemną nutą kwasowości. Miąższ z ciemnej wiśni, soczysty, mięsisty, słodki.

Dojrzewa po ok. 72 dniach.

Owoce nie mają skłonności do pęknięć.

Krzak silny, samokończący, karłowy, o grubych łodygach i regularnych, delikatnych liściach, nie wymagający palikowania ani podpór. Dorasta do 80 cm wysokości.

Odmiana godna polecenia z uwagi na możliwość uprawy w donicach, pojemnikach bez podpór, a do tego plonuje imponująco.

Polecany do uprawy w regionach o krótkim sezonie wegetacyjnym.

Idealny do sałatek oraz do bezpośredniego spożycia.

Odmiana do donic, na patio, gruntu i pod osłony.

Dedykowany szczególnie dla tych, którzy nie posiadają ogrodu, działki i możliwa jest tylko balkonowa, czy na patio.

Dwarfy są rodziną pomidorów średnioowocowych i wielkowocowych, które nadają się do uprawy w donicach, pojemnikach, na balkonach i wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca.

W większości są to pomidory ustalone powtarzające cechy w kolejnych latach.

Projekt Dwarf Tomato trwa od ponad 10 lat, a plantatorzy uczestniczą w nim na całym świecie. Celem projektu jest tworzenie pysznych pomidorów o różnych smakach i rozmiarach na kompaktowych, łatwych w uprawie, karłowych pomidorach.

Wysokość dwarfów wynosi od 60 do 130 cm w zależności od wybranej odmiany. Liście są ciemnozielone, gęste, a łodyga gruba i krępa. Owoce wielu kształtów i rozmiarów o szerokiej gamie smaków: słodkiej, pikantnej, owocowej, a nawet delikatnie słonej, czyli każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Specyficzne kody