POMIDOR DWARF AURIJA

6,50 zł

POMIDOR DWARF AURIJA

Ilość
Obecnie brak na stanie

POMIDOR DWARF AURIJA

Pomidor Dwarf Aurija  jest odmianą opracowaną na Ukrainie.  Znany jest również pod nazwą Adam.

Owoce są silnie wydłużone z charakterystycznym zakończeniem, przypominającym do złudzenia ...penisa. Skórka ma kolor jaskrawo-czerwony. Owoce osiągają wagę 80-150 gr. Miąższ pyszny, aromatyczny, mięsisty, o dobrze wyważonym słodkim smaku bez wyczuwalnej kwaskowości.  

Dojrzewa po ok. 75 dniach.

Owoce nie mają skłonności do pęknięć.

Krzak silny, samokończący, karłowy, o grubych łodygach i regularnych liściach,  nie wymagający palikowania ani podpór. Dorasta do 70 cm wysokości.

Odmiana godna polecenia z uwagi na możliwość uprawy w donicach, pojemnikach bez podpór, a do tego plonuje imponująco.

Polecany do uprawy w chłodniejszych regionach kraju.

Idealny do bezpośredniej konsumpcji, na sosy, zupy, przeciery i do sałatek.

Odmiana do donic, na patio, gruntu i pod osłony.

Dedykowany szczególnie dla tych, którzy nie posiadają ogrodu, działki i możliwa jest tylko uprawa balkonowa, czy na patio.

1 opakowanie zawiera 5 szt. nasion.

Dwarfy są rodziną pomidorów średnioowocowych i wielkowocowych, które nadają się do uprawy w donicach, pojemnikach, na balkonach i wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca.

W większości są to pomidory ustalone powtarzające cechy w kolejnych latach. 

Projekt Dwarf Tomato trwa od ponad 10 lat, a plantatorzy uczestniczą w nim na całym świecie. Celem projektu jest tworzenie pysznych pomidorów o różnych smakach i rozmiarach na kompaktowych, łatwych w uprawie,  karłowych pomidorach.

Wysokość dwarfów wynosi od 60 do 130 cm w zależności od wybranej odmiany. Liście są ciemnozielone, gęste, a łodyga gruba i krępa. Owoce wielu kształtów i rozmiarów o szerokiej gamie smaków: słodkiej, pikantnej, owocowej, a nawet delikatnie słonej, czyli każdy znajdzie coś dla siebie. 

Specyficzne kody