POMIDOR DWARF ADELAIDE FESTIVAL

POMIDOR DWARF ADELAIDE FESTIVAL

POMIDOR DWARF ADELAIDE FESTIVAL

Pomidor Dwarf Adelaide Festival  jest odmianą pochodzącą z Adelajdy z Australii. Opracowany został w 2014 roku przez członków „Dwarf Tomato Project” z dwóch odmian: Rosella Purple oraz Berkeley Tie Dye Pink”. Swą nazwę zawdzięcza hodowczyni Patrine Nuske Small z Australii po  Festiwalu w Adelajdzie.

Owoce są gładkie i okrągłe, lekko spłaszczone, osiągają wagę 160-250 gr. Skórka purpurowo - fioletowa z zielonymi pionowymi paskami, miąższ o dobrze zbalansowanym smaku, soczysty i delikatny.  

Dojrzewa po ok. 85 dniach.

Owoce nie mają skłonności do pęknięć.

Krzak silny, samokończący, karłowy, o grubych łodygach i regularnych liściach,  nie wymagający palikowania ani podpór. Dorasta do 70 cm wysokości.

Odmiana godna polecenia z uwagi na możliwość uprawy w donicach, pojemnikach bez podpór, a do tego plonuje imponująco.

Idealny do kolorowych sałatek oraz do bezpośredniego spożycia.

Odmiana do donic, na patio, gruntu i pod osłony.

Dedykowany szczególnie dla tych, którzy nie posiadają ogrodu, działki i możliwa jest tylko uprawa balkonowa, czy na patio.

Dwarfy są rodziną pomidorów średnioowocowych i wielkowocowych, które nadają się do uprawy w donicach, pojemnikach, na balkonach i wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca.

W większości są to pomidory ustalone powtarzające cechy w kolejnych latach. 

Projekt Dwarf Tomato trwa od ponad 10 lat, a plantatorzy uczestniczą w nim na całym świecie. Celem projektu jest tworzenie pysznych pomidorów o różnych smakach i rozmiarach na kompaktowych, łatwych w uprawie,  karłowych pomidorach.

Wysokość dwarfów wynosi od 60 do 130 cm w zależności od wybranej odmiany. Liście są ciemnozielone, gęste, a łodyga gruba i krępa. Owoce wielu kształtów i rozmiarów o szerokiej gamie smaków: słodkiej, pikantnej, owocowej, a nawet delikatnie słonej, czyli każdy znajdzie coś dla siebie. 

Specyficzne kody