AKSAMITKA NISKA ROZPIERZCHŁA IZOLDA TAGETES

AKSAMITKA NISKA ROZPIERZCHŁA IZOLDA TAGETES

 

 

Aksamitka rozpierzchła Izolda

Tagetes patula Izolda

Słońce na rabacie do przymrozków

Przedmiotem aukcji jest zestaw nasion aksamitki niskiej pomarańczowej odm. Izolda w ilości wystarczającej do uzyskania 40-50 szt. sadzonek.

Aksamitka niska rozpierzchła Izolda to roślina osiągająca 10 cm wysokości o kwiatach o dużych kwiatach pełnych o pomarańczowej barwie długo i obficie kwitnąca.

Aksamitka kwitnie po 12 tygodniach od siewu aż do październikowych przymrozków.

Udaje się na każdej glebie ogrodowej i na każdym stanowisku: od słonecznego do cienistego.

Aksamitka najczęściej jest stosowana do obsadzania rabat w formie obwódek, na kwietniki, na balkony, a także na kwiat cięty do bukietów, kompozycji kwiatowych i małych stylowych bukiecików.

Aksamitka jest przez działkowców chętnie stosowana do obsadzania obrzeży grządek warzywnych, gdyż swoim zapachem zapobiega pojawianiu się mszycy oraz odstrasza nornice.

Jest to roślina łatwa w uprawie, a przy tym niezwykle dekoracyjna. Swoimi ciepłymi kolorami kwiatów wprowadzi do Twojego ogrodu słońce i optymizm.

Odporna na niesprzyjające . Rośnie nawet na przysłowiowym kamieniu.

UWAGA – aksamitki zapachem liści skutecznie odpędzają mszyce, komary i meszki

Uwaga - Na innych aukcjach znajdziesz wiele innych ciekawych odmian aksamitek niskich, wysokich, tj.: bezwonna calando, bolero, boy, chryzantemowa Yummy Mummy, cytrynowa erecta, Jolly Jester, kremowa Albatros, Mona, La Bamba, Merry Hellen. miniaturkowa, French Marietta, Oko Tygrysa, Izolda, Disco, wysoka mix i karłowa mix, itd.

Nasze odmiany są wolne od GMO

 

 

 

Specyficzne kody