PAPRYKA TRINIDAD PERFUME

4,50 zł
PAPRYKA TRINIDAD PERFUME
Ilość

UNIKALNE ODMIANY POMIDORÓW I PAPRYK !

GWARANTUJEMY CZYSTOŚĆ ODMIAN I DOZNANIA SMAKOWE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.

Jesteśmy ekologicznym gospodarstwem zajmującym się od ponad 17 lat uprawą warzywniczą, szczególnie pomidorów i papryk. W ekologiczny sposób pozyskujemy materiał nasienny, wolny od GMO.

Oferujemy ponad 400 unikalnych odmian pomidorów i 50 odmian papryk.

Żadnej z tych odmian nie znajdziesz w polskich sklepach, ale gwarantujemy, że z nami znajdziesz swoje pomidorowe ideały!

 

PAPRYKA TRINIDAD PERFUME

Capsicum annuum

Przedmiotem sprzedaży jest 10 szt. nasion słodkiej papryki przyprawowej pochodzącej z Meksyku, która wygląda jak tradycyjne habanero, ale nie ma ostrości charakterystycznej dla habanero.

Owoce dorastają do 6-7 cm długości i dojrzewają od zielonego do złocisto – pomarańczowego. Są wyjątkowo aromatyczne, słodkie z delikatną nutą ostrości, i mają bardzo przyjemny, dymny zapach. Owocowy smak ma lekko cytrusową i z pewnością tropikalną nutę – stąd perfumy w nazwie.

Jest 5-krotnie łagodniejsza od papryki Jalapeno. Kształtem przypominają paprykę scorpion lub też scotch bonnet.

Odmiana ta jest obecnie uprawiana i szeroko stosowana na Karaibach, gdzie jest składnikiem wielu dań i potraw.

Idealna do łagodnej salsy, sosów

Skala Scoville'a: 0.000 ~ 500 SHU

Papryka Trinidad Perfume jest bardzo trudna do zdobycia (chyba, że jesteśmy na Karaibach). Jednak w żadnym sklepie lokalnym, markecie, czy warzywniaku jej nie zdobędziemy.

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok lub w lutym-marcu do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowanie następuje w przedziale 2-4 tygodni w temp. pomieszczenia 22-25 st. Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory 100 - 110 dni od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryczki wymagają wysokich temperatur aby dobrze owocowały. Rośliny można uprawiać w domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni lub w szklarni.

 

Smak i zapach pomidorów oraz papryk wyhodowanych na własnej działce jest niepowtarzalny i bezcenny.

Jak nie spróbujesz, wiele stracisz…

Wszystkie oferowane nasiona są wolne od modyfikacji genetycznych, nie są odmianami heterozyjnymi.

POLECAMY POMIDORY ZE WZGLĘDU NA BOGACTWO ANTYOKSYDANTÓW !!!

Antyoksydanty zawarte w owocach i warzywach chronią każdego z nas przed ryzykiem zachorowania na nowotwory, choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby stawów, zaćmę. Podnoszą ogólną odporność organizmu na zakażenia i infekcje, łagodzą przebieg wielu chorób.

Na innych aukcjach znajdziesz wiele odmian: od bardzo starych, zapomnianych, do tych najnowszych, pomidory białe, żółte, czerwone, różowe, pomarańczowe, brązowe, fioletowe, czarne, wielokolorowe (pełna gama kolorystyczna), pomidory z Rosji, pomidory giganty oraz koktajlowe, przecierowe, wysoko rosnące, karłowe, doniczkowe itp., itd.

Przy zamówieniu na kwotę powyżej 50 zł - dołączymy dodatkowy zestaw nasion pomidora wybrany przez nasz sklep.

Przy zakupie powyżej 200 zł - DOSTAWA GRATIS

 
 

Specyficzne kody