PAPRYKA AJI OMNICOLOR

4,50 zł
3-4 dni

Papryka Aji Omnicolor

Ilość

PAPRYKA AJI OMNICOLOR

Capsicum Baccatum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki ostrej pochodzącej z Peru.         

Krzak o imponującej wydajności, ozdobiony setką owoców, które dojrzewają od jasnożółtego do fioletowego, pomarańczowego i czerwonego koloru. Krzak dorasta do 80-100 cm. 

Owoce osiągają długość 4-6 cm, wyróżniają się wielobarwnością, która bardzo atrakcyjnie upiększa roślinę. Miąższ lekki, owocowo-cytrusowy, przyjemnie ostry, soczysty i chrupiący. 

Odmiana idealna do  surówek, sałatek, sals oraz do suszenia.

Odmianę Aji Omnicolor można uprawiać również w doniczkach, przy podporach.

Z uwagi na ekstremalną ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

Skala (1-10):     6+

Skala Scoville'a:        ~ 60.000 – 100.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody