PAPRYKA BIRD’S EYE BABY

4,50 zł
3-4 dni

Papryka Bird's Eye Baby

Ilość

PAPRYKA BIRD’S EYE BABY

Capsicum Baccatum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki ostrej chili pochodzącej z Gujany. Nazwę swoją zawdzięczają najprawdopodobniej od tego, że mały ptak mógł z łatwością przemieścić w inne miejsce owoce w dziobie. Odmianę tę wymienia się w składzie jako główny składnik ostrego sosu  Cholula.     

Krzak o kompaktowej budowie, imponującej wydajności, ozdobiony setką zielonych i jaskrawo czerwonych owoców rosnących ku górze. Owocuje po ok. 100 - 120 dniach od przesadzenia.

Owoce są malutkie, kształtem przypominają kroplę wody. Są 8 razy ostrzejsze od Jalapeno !

Odmiana idealna do  uprawy w małych doniczkach, w pomieszczeniach oraz do uprawy Bonsai.

Idealna jako dodatek do wielu ostrych potraw, zup, sosów, gulaszy. 

Z uwagi na ekstremalną ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

 

Skala (1-10):     10++

Skala Scoville'a:        ~ 100.000 – 180.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody