PAPRYKA BUENA MULATA

4,50 zł
3-4 dni

Papryka Buena Mulata

Ilość

PAPRYKA BUENA MULATA

Capsicum annuum 

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion bardzo rzadkiej odmiany papryki pochodzącej z 1944 roku od afroamerykańskiego  artysty ludowego Horacego Pippina.         

Krzak o oszałamiającym wyglądzie, wysokiej plenności, osiągający ok. 60 cm wysokości. 

Owoce o wielu kolorach, zmieniających się w miarę dojrzewania, od koloru fioletowego, łososiowy, poprzez różowy, pomarańczowy, brązowy, aż do czerwonego.  Osiągają ok. 12 cm długości, mają wydłużony, okrągławy kształt. 

Buena Mulata jest piękną, pikantną i aromatyczną odmianą cayenne, której owoce wybornie smakują na każdym etapie dojrzewania. 

Odmiana idealna do  sporządzenia własnego pikantnego domowego sosu, dipów i przypraw.

Z uwagi na ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

Skala (1-10):     4+

Skala Scoville'a:        ~ 40.000 – 50.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru. 

Specyficzne kody