PAPRYKA CHEIRO RECIFE

4,50 zł
3-4 dni

Papryka Cheiro Recife

Ilość

PAPRYKA CHEIRO RECIFE

Capsicum Chinense

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki ostrej chili pochodzącej z Brazylii.  Jest odmianą rzadką, „Cheiro” w tłumaczeniu w języku portugalskim oznacza „zapach”, a jej nazwa Recife pochodzi najprawdopodobniej od miasta, z którego się wywodzi.       

Krzak o bardzo wysokiej plenności, 

Owoce dość małe o mocno owocowym aromacie, kojarzącym się z Habanero. Z wyglądu jest bardzo podobna do Biquinho Chupetinho, ale zupełnie inna. Skórka zmienia kolor z jasnozielonego kremowego na pomarańczowy i ostatecznie czerwony. 

Odmiana idealna do  sporządzenia salsy, aromatycznych gorących dań z odpowiednią dozą ostrości. 

Z uwagi na wysoką ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

Skala (1-10):     8+

Skala Scoville'a:        ~ 80.000 – 100.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody