PAPRYKA CONDOR’S BEAK

4,50 zł
3-4 dni

Papryka Condor's Beak

Ilość

PAPRYKA CONDOR’S BEAK

Capsicum Chinense

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion egzotycznej odmiany papryki  ostrej pochodzącej z Peru. Jest odmianą habanero. 

Krzak o karłowym pokroju, o wyjątkowej plenności, dorastająca do 70 cm. 

Owoce bardzo ostre, o cienkich ściankach, kształtem przypominają dziób kondora (stąd nazwa). W początkowej fazie dojrzewania owoce są kremowo białe, później przybierają odcienie czerwieni i fioletu, często  są łagodnie cętkowane.   Owoce mają niepowtarzalny wygląd. 

Odmiana idealna do  sporządzenia własnego pikantnego domowego sosu, dipów i przypraw.

Może być uprawiana w ogrodzie, a także całorocznie w donicach, w pomieszczeniach. 

Z uwagi na ekstremalną ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

 

 Skala (1-10):     8+

 Skala Scoville'a:        ~ 40.000 – 80.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody