PAPRYKA NOT PINK TIGER

15,00 zł
3-4 dni

Papryka Not Pink Tiger

Ilość

PAPRYKA NOT PINK TIGER

Capsicum chinense

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki pochodzącej z Włoch, która powstała ze skrzyżowania Bhut Jolokia i Pimenta De Neyde.         

Krzak dorasta do 120 cm, ma bardzo ładny pokrój i liście o fioletowym zabarwieniu.  

Owoce osiągają długość ok. 5-7 cm, smakiem przypominają Bhut Jolokię, są bardzo aromatyczne, o nieco mniejszej ostrości. Owoce mają przecudny kolor, od ciemnego fioletu aż po kremowy.

Odmiana idealna do  sporządzenia własnego pikantnego domowego sosu, dipów i przypraw.

Z uwagi na ekstremalną ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

Skala (1-10):     10++

Skala Scoville'a:        ~ 200.000 – 350.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru. 

Specyficzne kody