PAPRYKA PEACH GUM TIGER

4,50 zł
3-4 dni

Papryka Peach Gum Tiger

Ilość

PAPRYKA PEACH GUM TIGER

Capsicum chinense

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki ostrej, która powstała ze skrzyżowania  odmiany  Bubble Gum 7 i Pink Tiger .   

Krzak dość wysoki, osiągający ok. 1 metra. 

Owoce o wydłużonym kształcie, smukłe, pięknie wybarwione. Skórka brzoskwiniowo-kremowa z marmurkowo-fioletowymi przebarwieniami. Miąższ o dość grubych ściankach. 

Odmiana idealna jako przekąska, do sporządzenia własnego pikantnego domowego sosu, dipów i przypraw.

Z uwagi na ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

 

Skala (1-10):     2+

Skala Scoville'a:        ~ 15.000 – 30.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody