PAPRYKA PIMENTA PUMA

3,50 zł
3-4 dni

Papryka Pimenta Puma

Ilość

PAPRYKA PIMENTA PUMA

Capsicum chinense

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki ostrej, która powstała najprawdopodobniej ze skrzyżowania odmiany Neyde i Habanero Gold we Włoszech.         

Krzak mocno rozgałęziony, wysoki, o imponującej wydajności, ozdobiony dziesiątkami owoców o niesamowitej barwie. 

Owoce o wydłużonym kształcie i fantazyjnym, niespotykanym kolorze skórki – musztardowo brązowej, gdzieniegdzie pomarańczowej. Wyróżnia się bardzo przyjemnym aromatem, zbliżonym nieco do odmian habanero.

Odmiana idealna do  sporządzenia własnego pikantnego domowego sosu, dipów i przypraw.

Z uwagi na ekstremalną ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

Skala (1-10):     10+

 Skala Scoville'a:        ~ 30.000 – 50.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody