PAPRYKA typu ZULU

Papryka typu Zulu

Ilość

100% bezpieczne płatności

PAPRYKA w typie ZULU

Capsicum Annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion kolekcjonerskich papryki słodkiej pochodzącej z Polski. Potocznie zwana jest „czarną oberżyną”.

Krzak o imponującej wydajności, ozdobiony wieloma dużymi owocami o niespotykanej, interesującej barwie.

Owoce duże, w kształcie sześcianu o delikatnie pikantnym posmaku i chrupiącym, słodkim  miąższu. Skórka w pełni dojrzałości przybiera całkowicie czarną barwę.

Odmiana idealna do  bezpośredniego spożycia, do kolorowych sałatek, do salsy, do pieczenia i marynowania.

Odmiana godna polecenia z uwagi na bezproblemowe owocowanie bez względu na pogodę. 

Skala (1-10):     0

 Skala Scoville'a:        ~ 0.000 

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody