PAPRYKA MAULE’S

Papryka Maule's

PAPRYKA MAULE’S

Capsicum annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion kolekcjonerskich papryki ostrej, która pochodzi ze stanu Pennyslvania z USA z 1912 roku.

Krzak osiąga ok. 70-90 cm wysokości, owocuje po ok. 80 dniach od wysadzenia na stałe miejsce.

Owoce typu cayenne, smukłe, o wydłużonym kształcie, osiągającym często ponad 20 cm długości, skórka w kolorze krwisto-czerwonym. 

Odmiana idealna do wszelkich pikantnych dań, sosów, gulaszy, jak również do suszenia w celu uzyskania płatków.

Odmiana godna polecenia z uwagi na wysoką odporność na choroby oraz dobre owocowanie nawet w niesprzyjających warunkach i regionach o krótkim okresie wegetacyjnym. 

Skala (1-10):     5+

Skala Scoville'a:        ~ 30.000 –50.000

Z uwagi na ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasion kolekcjonerskichach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody