• Nowy

BAKŁAŻAN KRASKI LJETA

4,60 zł
3-4 dni

BAKŁAŻAN KRASKI LJETA 

Ilość

BAKŁAŻAN KRASKI LJETA (Краски лета)

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 5 szt. nasion bakłażana pochodzenia rosyjskiego. Odmiana bardzo rzadka. W tłumaczeniu oznacza bakłażan  - letnie kolory.

Owoce o wydłużonym gruszkowatym kształcie,  skórka liliowo-fioletowa. Młode owoce są w smaku słodkie i delikatne. Miąższ jest biały, gęsty, smaczny, bez goryczy, aksamitny w konsystencji i smaku. Owoce osiągają wagę 190-300 g.

Krzak dorasta do 80 cm, a tunelu nawet do 140 cm. 

Owocuje po ok. 65 dniach.

Odmiana łatwa w uprawie. Dobrze plonująca w każdych warunkach o wysokiej odporności na choroby i atak szkodników.

Zastosowanie:

Idealne do grillowania, smażenia, pieczenia, duszenia i marynowania. Młode owoce stanowią dodatek gulaszy i curry. W pełni dojrzałe doskonałe są do nadziewania i pieczenia.  Odmiana ta dobrze komponuje się z czosnkiem, ziołami, z  jogurtem greckim  i ryżem basmati. 

WYSIEW I UPRAWA:

Nasiona wysiewamy styczeń-luty. Temperatura w pomieszczeniu powinna być wysoka, gdyż bakłażan lubi ciepło. Optymalna temperatura dla bakłażana wynosi 24–28°C w dni słoneczne, a w pochmurne około 22–25°C. W nocy należy utrzymywać temperaturę powyżej 15°C, najlepiej ok. 20°C. Przy niższych temperaturach roślina bardzo słabo rośnie.  Kiedy roślinki osiągną 3-4 cm przesadzamy każdą do osobnej doniczki. Do maja młode roślinki dorastają w ciepłym pomieszczeniu. Po zahartowaniu początkiem czerwca przesadzamy je na stałe miejsce. Uprawa bakłażanów wymaga bardzo ciepłego, nasłonecznionego i osłoniętego od wiatru miejsca. W Polsce najlepsze efekty otrzymamy uprawiając je pod osłoną. Gleba powinna być żyzna, bogata w próchnicę, azot i dostatecznie wilgotna. Większe rośliny wymagają palikowania.

Specyficzne kody