GAURA LINDHEIMERA

5,00 zł
5-8 dni

Gaura Lindheimera to oryginalna bylina, która zachwyca delikatnością i urokiem. Jest dość mało znana i bardzo rzadko spotykana w ogrodach.

Ilość

100% bezpieczne płatności

GAURA LINDHEIMERA

Gaura Lindheimera to oryginalna bylina, która zachwyca delikatnością i urokiem. Jest dość mało znana i bardzo rzadko spotykana w ogrodach, ale zdecydowanie zasługuje na uwagę.  To wyjątkowa i zwiewna bylina długowieczna. Jej delikatne, ruchome kwiaty wydają się unosić na wietrze, co dodaje ogrodowi lekkości i elegancji.

Rośnie w kępie, ma pokrój rozłożysty.

Zakwita w lipcu i kwitnie do października nadając rabacie lekkości swoim delikatnym kłosowym kwiatostanem. Odmiana ma biało-różowe kwiaty, które otwierają się o świcie. Mają cztery delikatne płatki i długie, filigranowe pręciki. Zebrane są w luźne, kłosowate kwiatostany. 

Kwiaty przyciągają motyle oraz inne owady zapylające.

Osiąga ok. 90-120 cm w trakcie kwitnienia. Mimo sporych rozmiarów wygląda lekko i zwiewnie.

Dobrze komponuje się z bylinami pełnego słońca, np. jeżówkami, rudbekią, penstemonem, liliowcami oraz trawami, np. piórkówką czy miskantem.

Najpiękniej kwitnie na słonecznym stanowisku.

Gaura jest piękną rośliną, która może być ozdobą każdego ogrodu.

Jest łatwa w uprawie i nie wymaga dużo uwagi. Jest odporna na suszę. Po pierwszym zakwitnięciu wczesnym latem można przyciąć pędy, co pozwoli na szybki wzrost i ponowne kwitnienie.

Pięknie prezentuje się w ogrodach skalnych i naturalistycznych, oraz  posadzona w dużych grupach. Jest mocnym akcent kolorystyczny na rabacie bylinowej.

1 zestaw = min. 20 szt. nasion

Specyficzne kody