PAPRYKA POBLANO

6,95 zł
5-8 dni

Papryka Poblano

Ilość

100% bezpieczne płatności

PAPRYKA POBLANO

Capsicum Frutescens

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion kolekcjonerskich papryki półostrej pochodzącej z Meksyku.  Nazwa Poblano pochodzi od doliny Puebla, na południe od Mexico City, gdzie po raz pierwszy uprawiano ją.       

Krzak o imponującej wydajności, produkująca owoce nieprzerwanie przez całe lato w klimacie z ciepłymi dniami i chłodnymi nocami Owoce dojrzewają po ok. 80 dniach od wysadzenia do gruntu.

Owoce o wydłużonym kształcie, o długości ok. 10 cm, początkowo mają ciemno-zielony kolor skórki, a pełni dojrzałości czerwony. Dość łagodne w smaku, bogate i aromatyczne.

Odmiana idealna do  sporządzenia własnego pikantnego domowego sosu, dipów i przypraw.

Jest ulubioną odmianą w kuchni meksykańskiej, szczególnie do potrawy o nazwie chili rellenos. 

Z uwagi na ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasion kolekcjonerskichach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

Skala (1-10):     1+

Skala Scoville'a:        ~ 1.000 – 2.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody