PAPRYKA MEDUSA YELLOW

6,50 zł
3-4 dni

PAPRYKA Medusa Yellow

Ilość

PAPRYKA Medusa Yellow

Capsicum Annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki  ozdobnej pochodzącej z USA.

Krzak o dobrej wydajności, bardzo niski, kompaktowy, osiągający 15-20 cm. Owocuje po ok. 72 dniach od przesadzenia. 

Owoce o przecudnym, niespotykanym kształcie, oryginalnie wydłużone, smukłe, o falistym, delikatnie krętym kształcie, skierowane ku górze, tworząc prawdziwe dzieło sztuki. Od kształtu owoców otrzymała nazwę medusa. Skórka w pełni dojrzałości jest słonecznie żółta. Miąższ o łagodnym smaku.

Odmiana idealna do dekoracji potraw oraz jako dodatek.

Odmiana idealna do  całorocznej uprawy w pomieszczeniach, na słonecznym parapecie, do donic, skrzynek, na patio i wiszących donic typu ampla.

Skala (1-10):     1+

Skala Scoville'a:        ~ 100 – 1000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska słonecznego dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody