POMIDOR DWARF MONGOLIAN

7,00 zł
5-8 dni

POMIDOR DWARF MONGOLIAN

Ilość

100% bezpieczne płatności

POMIDOR DWARF MONGOLIAN

Pomidor Dwarf Mongolian jest odmianą opracowaną przez hodowców z Nowosybirska. Bardzo lubiana odmiana i powszechnie uprawiana na Syberii i Transbaikalii oraz w zimnych regionach.

Owoce są gładkie i okrągłe, osiągają wagę 60-150 gr. Skórka czerwona, miąższ jaskrawoczerwony, soczysty, o dobrze wyważonym słodkim smaku bez wyczuwalnej kwaskowości.

Dojrzewa po ok. 75 dniach.

Owoce nie mają skłonności do pęknięć.

Krzak silny, samokończący, karłowy, o grubych łodygach i regularnych liściach, nie wymagający palikowania ani podpór. Dorasta do 30 cm wysokości.

Odmiana godna polecenia z uwagi na możliwość uprawy w donicach, pojemnikach bez podpór, a do tego plonuje imponująco.

Polecany do uprawy w chłodniejszych regionach kraju.

Idealny do kolorowych sałatek oraz do bezpośredniego spożycia.

Odmiana do donic, na patio, gruntu i pod osłony.

Dedykowany szczególnie dla tych, którzy nie posiadają ogrodu, działki i możliwa jest tylko balkonowa, czy na patio.

Dwarfy są rodziną pomidorów średnioowocowych i wielkowocowych, które nadają się do uprawy w donicach, pojemnikach, na balkonach i wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca.

W większości są to pomidory ustalone powtarzające cechy w kolejnych latach.

Projekt Dwarf Tomato trwa od ponad 10 lat, a plantatorzy uczestniczą w nim na całym świecie. Celem projektu jest tworzenie pysznych pomidorów o różnych smakach i rozmiarach na kompaktowych, łatwych w uprawie, karłowych pomidorach.

Wysokość dwarfów wynosi od 60 do 130 cm w zależności od wybranej odmiany. Liście są ciemnozielone, gęste, a łodyga gruba i krępa. Owoce wielu kształtów i rozmiarów o szerokiej gamie smaków: słodkiej, pikantnej, owocowej, a nawet delikatnie słonej, czyli każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Specyficzne kody