POMIDOR KUMATO CHERRY

7,00 zł
5-8 dni
POMIDOR KUMATO CHERRY
Ilość

100% bezpieczne płatności

_

.

Oferujemy ponad 400 unikalnych odmian pomidorów.

POMIDOR

KUMATO CHERRY

Przedmiotem aukcji jest zestaw 10 szt. nasion kolekcjonerskich pomidora koktajlowego wysoko rosnącego odmiany Kumato. Odmiana pochodzi z Hiszpanii, a dokładnie została opracowana w gospodarstwie rodzinnym w latach siedemdziesiątych we wiosce Agra na wybrzeżu Almeria przez Luis’a Ortega.

Kumato cherry jest odmianą wczesną przeznaczoną do uprawy w pojemnikach i doniczkach oraz w gruncie.

Ta koktajlowa odmiana wytwarza bardzo dużą liczbę drobnych czarnych owoców typu czereśniowego, a ich ilość może sięgać kilkudziesięciu sztuk z jednego krzaka.

Kumato czereśniowe różnią się od innych odmian pomidorów kolorem skórki, która zmienia się w kolorze od ciemnozielonego, gdy są młode, do ciemnej czerwonej mahoniowej w fazie całkowitej dojrzałości. Ciemniejsza skóra tej odmiany jest wynikiem ich wysokiej zawartości fruktozy.

Kumato czereśniowe są doskonałym źródłem witamin A i C zawierają dużo beta-karotenu. Są wolne od cholesterolu i bogate w potas i magnez. Będąc cennym antyutleniaczem są uważane za warzywo przeciwko rakowi.

Można prowadzić na dwa lub cztery pędy.

Owoce o bogatym pomidorowym smaku, w fazie dojrzewania lekko kwaskowe, ale w pełni dojrzałości wyjątkowo słodkie.

Nie mają skłonności do pękania, czy opadania.

Fantastyczna odmiana dla tych wszystkich osób, które chciałyby wyhodować własne ekologiczne owoce, a nie posiadają działki.

Idealne do bezpośredniego spożycia (szczególnie dla najmłodszych), do zapraw w całości oraz do dekoracji potraw.

Jeden z najsmaczniejszych pomidorów do podjadania.

 

Specyficzne kody