ŁĄKA PEŁNA KWIATÓW ŁĄKA KWIETNA KWIATOWA - MIX ODM

5,00 zł
Brutto
ŁĄKA PEŁNA KWIATÓW ŁĄKA KWIETNA KWIATOWA - MIX ODM
Ilość

100% bezpieczne płatności

 

 

ŁĄKA KWIATOWA

modny i naturalistyczny zakątek w Twoim ogrodzie

Przedmiotem aukcji jest 5 g nasion 10 odmian kwiatów łąkowych zmieszanych w rajgrasie angielskim

W angielskiej mieszance traw znajdziemy nasiona: Maków polnych, Chabrów bławatków, Rumianków, Bodziszków, Ślaz piżmowy, Niezapominajek polnych, Stokrotek polnych, Rutewki orlikolistnej, Ostróżeczki polnej, Dzwonków polnych

Łąka kwiatowa w ogrodzie jest miejscem, które na ogół zastępuje część trawnika. Rosną na niej polne kwiaty i jest trawa, tak jak na prawdziwej łące. To rozwiązanie powoduje, że w ogrodzie panuje różnorodność biologiczna. W naszym ogrodzie poza polnymi kwiatami pojawiają się żaby, motyle i inne pożyteczne żyjątka. Nasz ogród zaczyna być ekologiczny.

Maki polne– to bardzo efektowne, wyraziste rośliny ze względu na ognistoczerwone kwiaty. Osiągają do 50 cm wysokości, jednocześnie są bardzo delikatne, a swoim pokrojem wprowadzają do kompozycji jedyną w swoim rodzaju lekkość. Mak polny kwitnie w okresie letnim - od maja do lipca. Znakomicie zaprezentuje się na kwietnej łące w kontrastowym zestawieniu z chłodnym chabrem bławatkiem oraz w ciepłych kompozycjach.

Chabry bławatki - osiągają do 60 cm wysokości oraz charakteryzują się długim okresem kwitnienia, trwającym od kwietnia do września. Jego atutem są piękne, niebieskawe kwiaty, osiągające do 3 cm średnicy. Chaber bławatek to niezastąpiony element kwietnych łąk, znakomicie nadający się do „chłodnych” kompozycji.

Rumianki– rumianek jest to roślina dwuletnia o delikatnych kwiatkach. Herbatkę z rumianku stosuje się przy zaburzeniach żołądkowych, w stanach gorączkowych, zewnętrznie działa przeciwzapalnie i gojąco. Zbiera się koszyczki kwiatostanowe lub całe rośliny.

Bodziszki– to byliny o dużych, karminowych kwiatach, przeznaczony na stanowiska słoneczne. Mają długi okres kwitnienia - od maja do sierpnia. Tworzą duże kępy o długich, lekko pokładających się pędach, idealnie nadaje się do ogrodu naturalistycznego. Dorasta do 25-35 cm. Roślina ładnie komponuję się z innymi bylinami łąkowymi.

Ślaz piżmowy - roślina wieloletnia o wys. Do 60 cm silnie krzewiąca się. Różowe lub białe pachnące kwiaty o błyszczących płatkach pojawiają się na szczytach pędów przez całe lato i jesień. Ślaz jest rośliną trwałą, niewybredną w stosunku do podłoża, doskonałą do uprawy na rabatach bylinowych.

Niezapominajki polne - niezapominajki to bylinki skromne, niepozorne, ale posadzona w grupie w połączeniu z innymi kolorami kwiatów tworzą przepiękny, barwny kobierzec. Niezapominajka jest królową rabatek. Osiąga wysokość 15 – 25 cm.

Stokrotki polne - roślinki dwuletnie o wys. 10-15 cm i licznych białych pojedynczych kwiatach. Kwitną całe lato długo i obficie. Po przekwitnięciu same pięknie się rozrastają, tworząc w okresie kwitnienia białe kwieciste plamy. Doskonała do wzbogacania kolorystycznego trawnika.

Rutewka orlikolistnna - bardzo piękna roślinka, tworząca kępy dekoracyjnych liści podobnych do liści orlika. Wzniesione sztywne pędy zakończone są puszystymi kwiatkami barwy różowej, lawendowej , purpurowej lub białej. Kwitnie od czerwca do sierpnia.

Ostróżeczka polna - bylina całkowicie niewymagająca, o kwiatach zebranych w wydłużone, groniaste, rozgałęziające się na dole kwiatostany w kolorach od niebieskiego , poprzez fiolet, granat, a również mają kolor biały i lekko fioletowy. Ostróżeczka kwitnie od czerwca do lipca i przycięta po przekwitnięciu wypuszcza nowe pędy i jesienią ponownie zakwita.

Dzwonki polne - fantastyczne rośliny wieloletnie dorastające do 40 - 45 cm wys. o sztywnych pędach, zakończonych luźnymi kłosami ciemnoniebieskich dzwonkowatych kwiatów. Bardzo atrakcyjna roślina do uprawy na naturalistycznych łąkach kwiatowych.

Kwiaty polne należą do bardzo wytrzymałych gatunków, przystosowanych do naszych warunków klimatycznych i glebowych.

Wielką ich zaletą jest fakt, iż nie wymagają podlewania, nawożenia, same sobie poradzą nawet na bardzo ubogich glebach.

Tak więc w każdym zakątku ogrodu możemy tworzyć naturalistyczne kompozycje. Jeżeli nie jesteśmy przekonani do ogrodu całościowo opartego na naturalistycznych założeniach, stwórzmy małe enklawy zdominowane polnymi kwiatami.

Mam nadzieję, że moda na ogrody naturalistyczne będzie się pogłębiać, i dzięki niej coraz modniejsze staną się dekoracyjne rośliny polne.

To dzięki kwiatom polnym możemy podziwiać naturalne piękno bez konieczności stosowania intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych, gdyż rodzime gatunki są przystosowane do warunków panujących w naszym kraju.

Standardowa gęstość siewu 1,5 g na metr kw.

 

 

 
 

Specyficzne kody