PAPRYKA SATAN'S KISS

4,50 zł
3-4 dni

Papryka Satan’s Kiss

Ilość

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki ostrej pochodzącej z południowych Włoch. Znana jest również pod nazwą Baccio de Satana, co w tłumaczeniu oznacza „pocałunek Szatana”. Jest uznana za rodową odmianę.

Krzak osiąga ok. 60-70 cm wysokości i wyróżnia się dobrym plonowaniem.

Owoce o są małe i okrągłe, mają figlarny kształt i wielkość piłeczki golfowej. Dojrzewają od zielonego do czerwonego koloru, zyskując przy tym coraz więcej ostrości.  We Włoszech ta odmiana chili jest stosowana w  wielu potrawach, a tradycyjnie nadziewany jest anchois i mozzarellą, a następnie grillowany.   

Odmiana idealna do nadziewania, konserwowania w całości oraz jako dodatek do potraw.

Skala (1-10):     5+

Skala Scoville'a:        ~ 40.000 –50.000

 

 

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody