RUDBEKIA LŚNIĄCA JULIGOLD

5,00 zł

RUDBEKIA LŚNIĄCA JULIGOLD - nasiona

Ilość

100% bezpieczne płatności

RUDBEKIA LŚNIĄCA Juligold

Rudbeckia nitida Juligold

Przedmiotem aukcji jest zestaw 0,5 grama nasion wieloletniej rudbekii lśniącej. Jest imponującą byliną, niezwykle dekoracyjną i oryginalną, spotykaną w ogrodach dość rzadko.

Kwitnie nieprzerwanie przez 4 miesiące od lipca do października.

Osiąga wysokość 180-250 cm

Kwiaty duże, o wywiniętych płatkach w kolorze ciepłej żółci, natomiast liście i łodygi mają piękną, delikatnie srebrzysto-zielonkawą poświatę.

Idealnie sprawdzi się na tyle letniej rabaty, najlepiej wygląda posadzona w dużej kępie. Pomimo sporej wysokości, łodygi nie pokładają się.

Towarzystwem dla niej będą miskanty, oman, wysokie odmiany dzielżanów, floksy wiechowate, astry wieloletnie, nawłoć oraz słoneczniki.

Najobficiej kwitnie na stanowisku słonecznym lub lekko ocienionym. Nie przeszkadzają jej gleby ciężkie.

Nadaje się do dużych ogrodów w stylu naturalistycznym.

Nasiona wszystkich wieloletnich rudbekii wysiewa się od stycznia po 3-4 do doniczek. Kiełkują po 2-3 tygodniach w temperaturze 18-20ºC. Po ukazaniu się siewek uprawia się je w chłodnym pomieszczeniu.

Rudbekie lubimy za ich naturalny wdzięk, bezpretensjonalność i długie kwitnienie. Imponuje także ilość ich odmian.

Wysokie nadają się do ogrodów, a niskie na kwietniki i do ogrodów skalnych.

Wysokie odmiany rudbekii świetnie nadają się do tworzenia większych grup w parkach i ogrodach, gdzie pięknie prezentują się w towarzystwie drzew i krzewów, oraz małych grup na rabatach w zestawieniu z płomykiem, odmianami astra nowobelgijskiego, dzielżanem, nawłocią czy miskantem chińskim. Cenione są także w ogrodach naturalistycznych.

Specyficzne kody