• Nowy

POMIDOR DWARF AWESOME

7,50 zł
3-4 dni

Pomidor  Dwarf Awesome jest odmianą opracowaną w USA  i powstał z krzyżówki dwóch odmian: Vjerino Paradajiz Sjeme i Wherokowhai.

Ilość

POMIDOR Dwarf Awesome

Pomidor  Dwarf Awesome jest odmianą opracowaną w USA  i powstał z krzyżówki dwóch odmian: Vjerino Paradajiz Sjeme i Wherokowhai.

Owoce są okrągłe lub spłaszczone, często żebrowane, osiągają wagę  150-200  gr. Skórka ciemnożółta z czerwonym rumieńcem,  soczysty miąższ wielobarwny, przedstawiający kombinacje pomarańczy, żółci, różu i czerwieni z zielonymi zagłębieniami nasion.  Smak doskonały, idealnie zbalansowany pomiędzy słodyczą i kwaskowością.

Dojrzewa po ok. 80 dniach.

Owoce nie mają skłonności do pęknięć.

Krzak silny, samokończący, karłowy, o grubych łodygach i regularnych liściach,  nie wymagający palikowania ani podpór. Dorasta do 110 cm wysokości.

Odmiana godna polecenia z uwagi na możliwość uprawy w donicach, pojemnikach bez podpór, a do tego plonuje imponująco.

Idealny do kolorowych sałatek, jako przekąska, do konserwowania oraz do bezpośredniego spożycia.

Odmiana do donic, na patio, gruntu i pod osłony.

Dedykowany szczególnie dla tych, którzy nie posiadają ogrodu, działki i możliwa jest tylko uprawa balkonowa, czy na patio.

1 opakowanie zawiera 5 szt. nasion

Dwarfy są rodziną pomidorów średnioowocowych i wielkowocowych, które nadają się do uprawy w donicach, pojemnikach, na balkonach i wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca.

W większości są to pomidory ustalone powtarzające cechy w kolejnych latach. 

Projekt Dwarf Tomato trwa od ponad 10 lat, a plantatorzy uczestniczą w nim na całym świecie. Celem projektu jest tworzenie pysznych pomidorów o różnych smakach i rozmiarach na kompaktowych, łatwych w uprawie,  karłowych pomidorach.

Wysokość dwarfów wynosi od 60 do 130 cm w zależności od wybranej odmiany. Liście są ciemnozielone, gęste, a łodyga gruba i krępa. Owoce wielu kształtów i rozmiarów o szerokiej gamie smaków: słodkiej, pikantnej, owocowej, a nawet delikatnie słonej, czyli każdy znajdzie coś dla siebie. 

Specyficzne kody