• Nowy

POMIDOR DWARF MARTAIN GREEN

7,50 zł
3-4 dni

Pomidor Dwarf Martian Green jest odmianą opracowaną w USA, choć jego historia jest mało znana. 

Ilość

POMIDOR Dwarf Martian Green

Pomidor Dwarf Martian Green jest odmianą opracowaną w USA, choć jego historia jest mało znana. 

Owoce są gładkie i okrągłe, czasem lekko żebrowane, osiągają wagę  80-150  gr. Skórka jasnozielona, a pełni dojrzałości bursztynowa. Miąższ soczysty i owocowy, z delikatnie wyczuwalną nutą melona.  

Dojrzewa po ok. 72 dniach.

Owoce nie mają skłonności do pęknięć.

Krzak silny, samokończący, karłowy, o grubych łodygach i regularnych liściach,  nie wymagający palikowania ani podpór. Dorasta do 80 cm wysokości.

Odmiana godna polecenia z uwagi na możliwość uprawy w donicach, pojemnikach bez podpór, a do tego plonuje imponująco.

Idealny do kolorowych sałatek, jako przekąska, do konserwowania oraz do bezpośredniego spożycia.

Odmiana do donic, na patio, gruntu i pod osłony.

Dedykowany szczególnie dla tych, którzy nie posiadają ogrodu, działki i możliwa jest tylko uprawa balkonowa, czy na patio.

1 opakowanie zawiera 5 szt. nasion

Dwarfy są rodziną pomidorów średnioowocowych i wielkowocowych, które nadają się do uprawy w donicach, pojemnikach, na balkonach i wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca.

W większości są to pomidory ustalone powtarzające cechy w kolejnych latach. 

Projekt Dwarf Tomato trwa od ponad 10 lat, a plantatorzy uczestniczą w nim na całym świecie. Celem projektu jest tworzenie pysznych pomidorów o różnych smakach i rozmiarach na kompaktowych, łatwych w uprawie,  karłowych pomidorach.

Wysokość dwarfów wynosi od 60 do 130 cm w zależności od wybranej odmiany. Liście są ciemnozielone, gęste, a łodyga gruba i krępa. Owoce wielu kształtów i rozmiarów o szerokiej gamie smaków: słodkiej, pikantnej, owocowej, a nawet delikatnie słonej, czyli każdy znajdzie coś dla siebie. 

Specyficzne kody